WSPOMNIENIE- BOLESNA ROCZNICA…

6 lat po katastrofie w Smoleńsku…

Znalezione obrazy dla zapytania znicz 6 lat po tragedii katastrofa smoleńska Ich już nie ma wśród nas. Cześć ICH pamięci. Znalezione obrazy dla zapytania znicz z modlitwą Znalezione obrazy dla zapytania znicz z modlitwąCzasu nie było na pożegnanie…
Teraz zostało tylko płakanie.
Teraz ten smutek w garści Cię trzyma,
Trzyma za szyje, dusić zaczyna…
Póki ktoś żyje, to go kochamy,
Lecz to po śmierci go doceniamy,
wtedy widzimy jaki był cenny.
Wtedy ogarnia smutek brzemienny.
Wtedy to rozpacz, wtedy tęsknota.
Jakże naiwna życia prostota…
Wtedy wyrzuty nami władają.
Wtedy uczucia hołdy składają…
Wtedy za późno na przeprosiny.
Jedno, co możemy – wciąż się modlimy. https://blogaisab.files.wordpress.com/2016/04/b3491-gwnvyqjxdbxg.gif?w=1100

BOŻE -każdy dzień jest jakąś rocznicą,
Każdy dzień jest dla nas czekaniem,
Każdy dzień utopiony w tęsknocie,
Każdy dzień naznaczony rozstaniem.                                                                          BĄDŹ WOLA TWOJA -PANIE. AMEN!

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/smolensk-szesc-lat-po-katastrofie-samolotu/7sdgkq

Reklamy

8 myśli na temat “WSPOMNIENIE- BOLESNA ROCZNICA…

 1. Czas szybko mija, 6 lat to kawał czasu. Jednak tego dnia, poranka nie zapomnimy nigdy. Dreszcze przechodzą, kiedy wspomni się ogrom tragedii, jaka dotknęła Polskę w tym dniu. Życie całych rodzin, legło w gruzach. Dla nich już nic nie będzie tak jak dawniej. Również my, którzy tragedię przeżywamy pośrednio, nie zapomnimy. Każdego roku, 10 kwietnia wiąże się ze smutkiem i zadumą.
  Pozdrawiam Aisab serdecznie.

  Polubienie

  1. Elżbieto> dziękuję za pozdrowienia. Bolesne to wspomnienia, szczególnie dla bliskich ofiar, ale nie tylko. Przecież każdy z nas współczuł i jednoczył się w bólu.
   To życie tak krotko trwa, a tyle na świecie zła.
   Serdecznie pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 2. Można by rzecz,że bolesna sprawa katastrofy tym bardziej, gdy w chodzi sprawa zaniedbań rządu Tuska i zachowanie strony Rosyjskiej, to co robili z samolotem po wypadku. Słusznie katastrofa jest nazwa tym,że to nie była sprawa narodowa ówczesnego rządu do rzetelnego zbadania jej przyczyn.Lecz to była tylko sprawa PiS-u znienawidzonego w tamtym czasie ich polityków i ówczesnego prezydenta. Zginęli pojedyncze osoby z PO nic nie znaczące dlatego to olali. A to,że w samolocie była większość pisowska to już nie była sprawa narodowa i rządu i wszystko w tym temacie.Jak ktoś oglądał we wtorek „Anatomia upadku 2” to wiadomo o co chodziło.

  Polubienie

  1. Mirku>nie oglądałam we wtorek „Anatomia upadku2” więc nie wiem o co chodzi. W każdym bądź razie postawa rządu polskiego w sprawie zwrotu samolotu jest dla mnie niezrozumiała i dziwna. Śmiem stwierdzić, że to woła o pomstę do nieba. Każde życie, każdego człowieka, który zginął w tej katastrofie jest godne szacunku, bez względu na przynależność partyjną i …każde jest warte [godne] należytej czci. Czy naprawdę nie ma mocnych na Rosję, aby oddała nam nasz samolot??? Putin sobie z nas drwi i kpi, a my nie możemy nic zrobić dla szacunku naszych Rodaków, którzy zginęli w katastrofie??? cóż ten świat jest wart, jak śpiewał Niemen; „dziwny jest ten świat…i dziwne jest to,że człowiekiem gardzi człowiek” ;
   pozdrawiam Mirku 🙂

   Polubienie

 3. Wzruszający wpis… Tak , Basiu, niemal każdy dzień jest dla kogoś jakąś rocznicą.
  Smutne te rocznice związane ze śmiercią …
  Pochylamy głowy w zadumie i modlimy się o spokój duszy…
  Tragedia gdy ginie jeden człowiek a co dopiero tylu…
  Niełatwo z tym pogodzić się …
  Pozdrawiam serdecznie – Krystyna

  Polubienie

  1. Nie jest łatwo pogodzić się z tą tragedią nam, którzy nie straciliśmy tam swoich bliskich, dlatego może faktycznie winniśmy się jedynie pochylić w zadumie i cichej modlitwie, aby nie rozdrapywać ran???
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 4. Jest wiele takich wydarzeń na świecie, które bolą. A bolą zwłaszcza wtedy, gdy w ślad za tragediami idą jawne kłamstwa i kpiny ze zdrowego rozumu. Wielokrotnie się udzielaliśmy w tych kwestiach i wielokrotnie doświadczaliśmy pogardy ze strony tych, którzy czerpali radość i niekłamaną satysfakcję z tej tragedii. To jeszcze bardziej czyniło tę tragedię boleśniejszą. I dobrze się stało, że doczekaliśmy takiego dnia jak dzisiaj, gdy wreszcie uczczono godnie pamięć ofiar, choć zapewne jest jeszcze wielu gotowych do serwowania kpin. Żałuję tylko, że prawdy już nigdy nie poznamy. Choć, wyjaśnienie innego skrywanego przypadku okoliczności śmierci Kennedy’ego pozwala wierzyć i mieć odrobinę nadziei, że tutaj także prawda kiedyś ujrzy światło dzienne. Tak samo było z teczką Wałęsy, która sądziłem, że została zniszczona, a jednak swoistym „cudem” została uratowana i moja koleżanka choć nie doczekała tej chwili, mam nadzieję, że czerpie radość w niebie, z tego, że poświęciła swe życie, nie nadaremno. Ale takie przypadki, spraw beznadziejnych dodają nam wiary i coś, co przez wiele lat wydawało się bezsensowne, nagle nabiera sensu.

  Polubienie

  1. Zbyszku> nadzieja umiera ostatnia. Popatrz na prawdę o Katyniu czekaliśmy wiele lat, a kiedy po 70 latach planowano uroczyście, oddać IM hołd poprzez pielgrzymkę narodową elit i Głowy Państwa, to tylko został powiększy polski, narodowy dramat. Przypomniały mi się słowa wiersza Broniewskiego;
   „są w ojczyźnie rachunki krzywd,
   obca dłoń ich nie przekreśli…”
   póki te krzywdy nie zostaną objawione i nie padnie słowo PRZEPRASZAM, póty nie doczekamy ani zgody narodowej ani spokoju sumienia;
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s