MODLITWA…

Wczorajsza notka była wstępem do tej dzisiejszej. Znalezione obrazy dla zapytania cisza nas przybliża

Znalezione obrazy dla zapytania Adoracja Najświętszego Sakramentu        

 W czwartek (13 października) w naszej parafii przypada coroczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, który rozpocznie [już rozpoczęła] i zakończy Msza św. Dla zapewnienia ciągłości osób adorujących, podany jest  ramowy plan czuwania przed Najświętszym Sakramentem (oczywiście wszyscy są zaproszeni według swoich możliwości w dogodnej dla siebie godzinie).  Znalezione obrazy dla zapytania Adoracja Najświętszego Sakramentu

Panie, naucz nas modlić się…

Wielu ludzi odczuwa dzisiaj potężny głód głębszego doświadczenia Boga w modlitwie. Nie zadowalają nas już tylko „modlitwy słowne”, chcemy wejść w bardziej osobową więź z Bogiem.

Modlitwa orędownicza

Najpopularniejszą formą modlitwy jest modlitwa orędownicza lub modlitwa prośby. Są to najczęściej spotykane rodzaje modlitwy. Wielu ludzi rzadko używa jakiejkolwiek innej formy. Oczywiście jest to dobra modlitwa, ale nie jest najwyższą jej formą.

Bóg chce, byśmy przychodzili do Niego z naszymi potrzebami. Modlitwa tego rodzaju przypomina nam, że sami nic uczynić nie możemy, ale przy Bożej pomocy wszystko jest możliwe. Modlitwa jest kluczem do serca Ojca. Ludzie modlitwy są niepokonani. Nie pokona ich szatan, żadne przeciwności, lęki czy trudności życia. Modlitwa jest najpewniejszą drogą do zwycięstwa. Ludzie modlitwy są zawsze szczęśliwi.

Otóż ważnym pytaniem jest, jak używamy tego potężnego daru, który dał nam Bóg. Jezus powiedział: „Proście, a otrzymacie” (J 16,24). Tak więc Jezus obiecał, że pomoc otrzyma ten, który prosi. Ważne jest, byśmy prosili w sposób właściwy.

Modlitwa sama w sobie nie niesie Bożej pomocy. Tylko dobra modlitwa jest wysłuchiwana. To jest podstawowa prawda biblijna. Bóg realizuje nasze prośby tylko wówczas, gdy to, o co prosimy, jest zgodne z Jego wolą.

Ważne jest, abyśmy poznali, jak powinniśmy się modlić i w jakich sytuacjach powinny być używane różne rodzaje modlitwy. Nie ma szkoły bardziej efektywnej niż szkoła doświadczenia: „Panie, naucz nas modlić się” (Łk 11,1).         Znalezione obrazy dla zapytania Panie naucz nas modlić się

MODLITWA to rozległy temat i nie ujmę go w jednej notce, ale gdyby ktoś zechciał zanurzyć się głębiej polecam;

http://liturgia.wiara.pl/doc/420321.Panie-naucz-nas-modlic-sie

Dziś jeszcze przede mną modlitwa kontemplacyjna. Rozmowa serca ze Zbawicielem w Najświętszym Sakramencie. Co za ironia losu – znów mam atak wątroby i zwijam się z bólu, a mąż pojechał po leki do apteki. Jak to dobrze, że nie mam wyznaczonej godziny na Adorację , bo nie wiem jak prędko minie ból.

Panie- niech się stanie Twoja wola, a nie moja..

Znalezione obrazy dla zapytania Ojcze nasz...

Reklamy

8 myśli na temat “MODLITWA…

 1. Już nie pamiętam kiedy się modliłem i o co. Nawet kiedyś zresztą zbytnio się Bogu nie napraszałem. Na ogół za coś dziękowałem, albo przepraszałem, bo w sumie niczego mi nie brakowało.

  Polubienie

  1. Modlitwa jest tak intymną sferą [więzią] pomiędzy Stwórcą a Stworzeniem, że trudno jest mi odnieść się do Twego komentarza. Każdy ma indywidualne potrzeby także w tym zakresie.
   pozdrawiam serdecznie 🙂

   Polubienie

 2. Jak na razie wychodzi na to, że ja się bardziej stresuję widmem zabiegu niż pacjent czyli Staruszek. Na pewno zabieg ten poprawi jakość życia Staruszka w kwestii urologicznej, nie ma co do tego wątpliwości. Ale ja i tak pewnie się będę denerwował tym nieco.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Rozumiem Twoje obawy. Mnie w takich sytuacjach odstresuje modlitwa.
   Bądź dobrej myśli. Podobno to tylko zabieg, ale… uważam, że jak mówi powiedzenie; „strzeżonego- Pan Bóg strzeże”.
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 3. Modlitwa wycisza i utwierdza w nadziei. Nie usnęłabym bez wieczornej modlitwy.
  Ból minie. Wytrwaj Basiu ! Życzę szybkiego wyzdrowienia i miłych snów, bo na pewno śpisz… W dzień zajmuję się wieloma sprawami, dopiero teraz mam wolny czas…. Od miesiąca nie ma dnia, by nie byli u mnie goście, to też absorbuje… Miłych snów, bo na pewno śpisz – Krystyna

  Polubienie

  1. Tak Krysiu- zgadłaś- już spałam o tej godzinie, o której Ty surfowałaś po necie. Jestem śpiochem. Dziękuję za życzenia miłych snów- bo czasami męczą mnie koszmary. Tak -ból minie, ale skoro to są ataki, to pewnie znowu powróci. A ja wciąż odkładam wizytę u lekarza;
   pozdrawiam serdecznie 🙂

   Polubienie

 4. Basiu, ta jak ja odkładam dentystę … Muszę jednak znaleźć czas, czekam aż „uwolnię” się od gości… Wyleciała plomba i ząb zaczyna pobolewać … Tylko o nim wspomniałam , od razu mnie zabolał…Dobranoc – Krysia.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s