Zaczynam od nowa….

Zacznij od nowa. Taką drogę podpowiada Ewangelia, tak poradził Jezus już  staremu  Nikodemowi: „Trzeba wam się powtórnie narodzić!” (J 3,7). Na wszystkie porażki jest jeden dobry pomysł – zacznij od nowa. Od dziś. Znowu zaczynam od nowa…marzy mi się przygoda.

A jakie plany na Nowy 2018  Rok  [cały, a nie tylko na pierwszy dzień 🙂 macie Wy ?

Reklamy

6 myśli na temat “Zaczynam od nowa….

 1. Klik dobry:)
  1 stycznia – Nowy Rok już minął, więc planów mieć nie mogę na ten pierwszy dzień roku. Jeśli zaś chodzi o cały nowy rok, to niczego nie zamierzam zaczynać od nowa. A w ogóle Nowy Rok nie jest dla mnie żadnym dniem przełomowym. Ot, następuję zwykła zmiana daty. U mnie przełomy wyznaczają wydarzenia życiowe a nie umowna data.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  1. Trudno byłoby dziś robić plany na pierwszy dzień Nowego Roku; przeminęło z wiatrem. Pisząc Nowy Rok miałam na myśl cały 2018, a nie mam jeszcze planów -„co z tym fantem zrobić, co go mam na myśli”. Powinnam od dziś [już najwyższy czas] zacząć działanie a nie mam pomysłu nawet na dziś. O!
   Dekoracji świątecznych żal mi likwidować; tak cieszą oko. Nasiona lawendy i papryki tak sobie schowałam, że teraz nie umiem znaleźć, a byłaby już pora wysiać do skrzynek; niechby rosły sadzonki do pikowania. Skleroza coraz częściej mnie dopada.
   Wiesz – nie śpiewam „w co się bawić…w co się bawić…” tylko co robić , gdyż mam obecnie takie ogromne poczucie uciekającego czasu???

   Polubienie

  1. Zatem przymknij powieki i…poddaj się własnej wyobraźni. Szczerze…to nie zwróciłam nawet uwagi na obrazy. Koncentruję się słowach i muzyce.

   Polubienie

 2. Ja mam w planie przeczytanie pewnych książek, które na półce leżą nie przeczytane jeszcze. Na studiach chcę wypaść jak najlepiej przy zaliczeniach różnych. Jak na razie tyle chyba ode mnie planów.

  No wiewiórki to są artystki niesamowite, jak miałem koszatniczki miałem podobny poziom radości z nich. 🙂

  Mam to samo, jak mam jakiś problem muszę mieć choć minimum czasu na rozwiązanie.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. U mnie, póki co, brak „pomysła” na jutro i …dalej,. Powinnam także nadrobić zaległości z czytaniem książek, ale…wzrok zaczyna szwankować. Zalecenia okulisty – szanować oczy.

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s