Jestem ZA…

Histeria w Izraelu. Nie pasuje im ustawa karząca za „polskie obozy śmierci”

http://niezalezna.pl/215387-histeria-w-izraelu-nie-pasuje-im-ustawa-karzaca-za-polskie-obozy-smierci

Jestem ZA, a nawet  PRZECIW.

Jestem ZA> Prezydentem Dudą: Nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych

Nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych. Były takie obozy zbudowane na terenie nieistniejącego wtedy Państwa Polskiego przez Niemców, przez hitlerowców, którzy razem z Rosją sowiecką napadli na Polskę, rozdarli ją i zniszczyli – zaznaczył prezydent Andrzej Duda w Żorach.

Nie ma mojej zgody na żadną nienawiść między narodami w Polsce, na żaden antysemityzm czy inny przejaw ksenofobii. Zawsze będę się temu sprzeciwiał – mówił Andrzej Duda. – Nigdy nie zgodzę się, żebyśmy jako Naród, Polska jako państwo, byli oczerniani poprzez zakłamywanie prawdy historycznej i poprzez absolutnie fałszywe oskarżenia, których w ostatnich dniach pod adresem naszego kraju i naszego Narodu padło zbyt wiele – mówił prezydent.

Podkreślił, że „nie było żadnego systemowego wsparcia ze strony polskiej dla Holocaustu, dla tej straszliwej machiny zagłady i śmierci”. – Była walka z nimi – zaznaczył Duda. – Nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych. Były takie obozy zbudowane na terenie nieistniejącego wtedy Państwa Polskiego przez Niemców, przez hitlerowców, którzy razem z Rosją sowiecką napadli na Polskę, rozdarli ją i zniszczyli – mówił.

Prezydent zaznaczył, że „musimy się domagać przestrzegania elementarnej prawdy„. – Tak samo, jak prawem Żydów jest walczyć z antysemityzmem, tak samo my mamy prawo walczyć z tym wielkim i straszliwym pomówieniem – mówił. – Byli niegodziwi ludzie, którzy sprzedawali za pieniądze swoich sąsiadów, ale to nie naród Polski, tylko pojedynczy ludzie, to nie była żadna zorganizowana akcja – podkreślił dalej.

Jak mówił Duda, „w każdym społeczeństwie i w każdym narodzie znajdują się ludzie niegodziwi„. – Wszyscy o tym wiemy i pamiętajmy o tym, bo to jest kwestia elementarnej sprawiedliwości, której ja dzisiaj dla Polaków jako Narodu i dla Polski, jako Prezydent RP, domagam się od całego świata – apelował prezydent.

/ Źródło: Wprost.pl

Prezydent: Byłem zbulwersowany zachowaniem ambasador Izraela

Panie Prezydencie ja również byłam i jestem zbulwersowana. Najwyższa pora aby nazywać rzeczy po imieniu i „nie będzie nam Niemiec [ani inny obcokrajowiec] pluł w twarz”. Brońmy naszej prawdy i godności, bo nikt inny za nami się nie wstawi, jeśli sami nie zadbamy o dobre imię i…. historyczną prawdę.

Jestem PRZECIW> pisaniu ustawy polskiej o sądach przez Niemcy i Francję;  przeciw pisaniu ustawy o IPN przez Izrael; jesteśmy krajem suwerennym i mamy prawo decydować o swoich ustawach. A tu okazuje się, że trwa już międzynarodowa burza o nowelizację ustawy o IPN. Skoro takie oburzenie, to może przeprowadzić kampanię zmieniającą określenie „polskie” na „żydowskie” obozy zagłady. Najwięcej osadzonych było Żydów. Przypiszmy je im na takiej samej zasadzie, jak oni nam ze względu na lokalizację. Co za paradoks. Jeszcze chwila, a nastąpi zamiana miejsc; katów i ofiar.

9 myśli na temat “Jestem ZA…

  1. Chyba zostałam źle zrozumiana; nie jestem za karaniem, lecz ZA obroną prawdy, godności i honoru Polaków. Kara, to jedynie instrument mający służyć do wyegzekwowania poprawności nazewnictwa.
   Powiadasz, że ustawa „niechlujna” i „nieprofesjonalna”??? czy zatem „chlujne i profesjonalne” jest nazewnictwo „polskie obozy koncentracyjne”??? profesjonalne i chlujne jest stwierdzenie;

   ” Potępiam polskie prawo, które próbuje zaprzeczyć współudziałowi Polski w holokauście. Narodził się w Niemczech, ale setki tysięcy Żydów zostało zamordowanych nie spotykając nigdy niemieckiego żołnierza. Były polskie obozy śmierci i żadne prawo nigdy tego nie zmieni …”

   Zaczyna to zakrawać na uzurpowanie sobie prawa konsultowania – jakie Polski Parlament ma ustanawiać…skoro takie oburzenie,to możemy zmienić określenie „polskie” na „żydowskie” obozy zagłady. Najwięcej osadzonych było Żydów.Przypiszmy je im na takiej samej zasadzie jak oni nam ze względu na lokalizację. Albo zmieńmy nazwę na japońskie bomby atomowe skoro spadły na Japonię???, Co za obłęd, przepis jest potrzebny i nie ma co do tego dyskusji.

   Podobno akcja rodzi reakcję. Nasza reakcja na tą izraelską histerię powinna być stanowcza i bezdyskusyjna. Niech się nauczą czytać ze zrozumieniem.

   Polubienie

   1. Widzę tu sporo sprzeczności:

    1/ Jeżeli popierasz prezydenta, który zamierza podpisać represyjną ustawę, to chyba jesteś za karaniem?

    2/ Ustawa to akt prawny danego państwa, a „polskie obozy koncentracyjne” to najczęściej nieświadome zwroty jakichś niedouczonych osób, które po uświadomieniu natychmiast wycofują się i przepraszają.

    Z tych względów w/w przypadków nie można porównywać, bo mają zupełnie inną wagę.

    Ja bym nie pouczał innych tylko przyjrzał się nam.

    Polubienie

   2. Co dałaby ustawa, gdyby nie było środka jej egzekwowania? Po co są przepisy np. ruchu drogowego? dla bezpieczeństwa jej użytkowników. Zaś mandaty to jedynie środek mający wyegzekwować przestrzeganie tych przepisów.
    Podobnie z ustawą „o polskich obozach” – nie ma ona na celu karanie, lecz zapobieganie rozprzestrzenianiu się tego historycznego kłamstwa. Dosyć już tego cackania się z rzekomo „nieświadomymi” zwrotami. „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy [ile razy świadomie a ile nieświadomie?] staje się prawdą {Paul Joseph Goebbels]

    Polubienie

    1. „Przepisy ruchu drogowego usprawniają poruszanie się pieszych i pojazdów. Ustawa jest hamulcem” i cenzurowaniem tekstów, co zamknie dyskusję na blogach, w publikacjach naukowych, nie będzie książek, filmów, itp. dzieł artystycznych w których może się pojawić „zakazany owoc”. To jest paranoja.
     Nawet za komuny J.W. Cenzor pierw wzywał na rozmowę, tłumaczył, potem usuwał tekst, udzielał nagany, itd., itp., Karaniem zajmowała się prokuratura, jeżeli po tych wszystkich ostrzeżeniach ktoś nadal propagował. Od dzisiaj ma być tylko karanie.

     Polubienie

 1. Aisab, zastanawiam się jak ukarać kogoś za granicą? tam nie obowiązują przepisy polskiego prawa. Będziemy żądać ekstradycji? (skuteczność pana Jakiego powala w tym względzie, patrz sprawa gwałtu w Rimmi).

  Nawet, gdy obcokrajowiec w Polsce dopuści się tego, to jego rodzimy kraj może zażądać ekstradycji swojego obywatela. I zgodnie z prawem międzynarodowym sądzić go do wysokości kary przewidzianej w jego kraju. A tam Polskie prawo nie obowiązuje.

  Czyli by to podziałało na obcokrajowców i przestali przekłamywać, trzeba taką ustawę wprowadzić u nich.

  Napisałaś, że zmieńmy na „żydowskie”. Ano już kiedyś chcieli przejąć teren muzeum.

  Nie ma ani obozów w Polsce, ani polskich. W Polsce jest tylko muzeum upamiętniające ofiary 2 wojny światowej.

  Polubienie

  1. Myślę, że to wszystko zostanie jeszcze doprecyzowane. Podobno ustawa sobie leżała już od półtora roku gotowa i NIKT nie wnosił żadnych poprawek, dopiero jak już mleko się rozlało to wielkie larum.
   Nie mnie głowić się nad tym, jak ta ustawa ma zadziałać za granicą bądź dla obcokrajowca zakłamującego prawdę w naszym kraju. Od tego są kompetentne osoby aby to przewidziały.
   Masz rację – NIE MA, ale BYŁY niemieckiego obozy zagłady na terytorium polskim zarządzanym przez najeźdźcę. Najwyższy czas aby poprawnie przekazywać potomnym historię, dotyczącą nie tylko planu zagłady Żydów ale również Polaków.

   Polubienie

 2. Na terytorium Polski też nie było! w 1939 roku Polska przestała istnieć. Jej terytorium zabrała 3 Rzesza i ZSRR. Oświęcim dekretem Hitlera z 8 października 1939 został wcielony do III Rzeszy i znalazł się administracyjnie w Niemczech. Heinrich Himmler wydał 27 kwietnia 1940 rozkaz założenia obozu. O jakim terytorium polskim mówimy?

  Polubienie

  1. Bartoszu- masz rację, ale z tymi informacjami musisz zwrócić się do tych, co sieją kłamstwa oświęcimskie i piszą [mówią] „o polskich obozach zagłady”.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.