Diamentowe gody…

Bycie uczniem Jezusa zobowiązuje zwłaszcza dziś, bo i dziś grozi nam że zostaniemy wyrzuceni z synagogi, ze współczesnych areopagów, że będziemy bojkotowani, wytykani palcami, wyśmiewani, traktowani jako oszołomy, wstecznicy, fanatycy  i ciemnogród, jak osoby niespełna rozumu [albo „pogubione„]. Rozejrzyjcie się uważnie wokół siebie, jak świat reaguje, gdy ktoś publicznie się przeżegna, pomodli się przed posiłkiem, w rozmowie towarzyskiej wyzna swoją wiarę – o. Soiński.  

Dziś DIAMENTOWE GODY obchodzą nasi znajomi. Uroczysta msza św. [koncelebrowana]. Przy ołtarzu mszę św. odprawiało czterech księży;  obecny Proboszcz, były Proboszcz [emerytowany] i dwaj bratankowie Jubilata – Ojcowie Franciszkanie; [o.Paschalis i o.Piotr]. Ewa i Stefan nie wstydzili się publicznie wyznawać swej wiary. Dziś też publicznie, od ołtarza pobiegły ku nim życzenia. Niektóre zaczynały się od słów; „ciociu…wujku…”wzruszające to słowa płynące z głębi serca, pełne ciepła i szczerości.  Choćby tylko dla takiej chwili- WARTO ŻYĆ.  

rocznica slubu

Ewa i Stefan  Ewa i Stefan

Nasza znajomość zawiązała się wiele lat temu.  Jubilaci, to ludzie wielkiego serca. Czerpaliśmy z ich życiowego doświadczenia i życiowej mądrości. Chętnie nam [nie tylko nam] pomagali w różnych sytuacjach. Ewa wiele lat pracowała w przedszkolu, jako wychowawczyni [przedszkolanka]. Przez wiele lat była wolontariuszką w Caritasie.  Zaś Stefan pracował najpierw razem z mężem na jednym oddziale, [to wówczas nawiązała się nasza przyjaźń] a potem przeniósł się do pracy lepiej płatnej, choć bardziej szkodliwej, ale za to mógł wcześniej przejść na emeryturę. Niedawno obchodził 85 urodziny, zatem to już 25 lat na emeryturze [jak ten czas leci]. Codziennie na mszy świętej. Wiele lat należał do Rady Parafialnej. Lubiliśmy i nadal ich lubimy [oboje z mężem]. Stefan to taka „oaza spokoju”. Rozważny i roztropny.  Nigdy nie widziałam go zdenerwowanego, wkurzonego i nieopanowanego, a przecież los ich nie pieścił. Złączeni ze sobą węzłem małżeńskim „na dobre i na złe; w zdrowiu i chorobie„. Oboje przeszli poważne operacje. Co było fundamentem ich związku? SAKRAMENT.  Dziś stanowią wzór i przykład [także dla nas] udanego małżeństwa. Świadectwo Ewy i Stefanasłuchać Słowa Bożego i je realizować w życiu; swym przykładem zaświadczać, że  co niemożliwe u ludzi, to możliwe u Boga. Jak się zawierzy Bogu, to dom zbudowany na fundamencie wiary [skale] przetrwa różne zawirowania życiowe, a wichry i burze nie zniszczą związku.

Dlaczego poświęcam im swą notkę? Bowiem dziś na mszy św. uświadomiłam sobie, że to nasza najcenniejsza przyjaźń. Nikt z obcych ludzi nie okazał nam tyle serca i tyle zrozumienia, co Ewa i Stefan. Bóg postawił ich na naszej drodze życia, byśmy doświadczyli ludzkiej życzliwości, zaś im dane było dożyć  takiego jubileuszu. W drodze z kościoła rzekłam do małżonka- ciekawa jestem jakiego jubileuszu my doczekamy razem???

zyczenia_imieninowe_21

EWO !  STEFANIE ! Ta Wasza 60-ta  rocznica ślubu może być szczególną okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu Waszego małżeństwa. Jest to czas zarezerwowany na wspomnienia radosnych chwil oraz rozwiązanych problemów. To czas na podziękowanie Bogu za rozwój Waszej miłości i trwałości Waszego małżeństwa. Dodam jeszcze modlitwę- prośbę;

Boże prowadź! Boże pomagaj. SZCZĘŚĆ BOŻE JUBILEUSZOWEJ PARZE!

Reklamy

16 myśli na temat “Diamentowe gody…

 1. Dziś takie uroczystości mogą budzić podziw, bowiem coraz większy procent małżeństw kończy się rozwodem dość szybko. Moi Rodzice na przykład są ze sobą już ponad 30 lat, to też jest pewien wyczyn. Podobnie długie małżeństwa obserwuję wokół siebie, mam na myśli głównie rodzinę moją i znajomych Rodziców. Co do innych osób pewnie czas pokaże na ile silne będą relacje między nimi.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Rzadkością stają się tak trwałe związki . Przyczyna – to nie tylko rozwody. Często jeden z partnerów umiera i ta druga połówka takiego jubileuszu już nie obchodzi. Dożyć takiego wieku i tylu lat razem to …dar.
   Dziś u nas pada deszcz. Roboty na działce niemożliwe; pozdrawiam 🙂

   Polubienie

   1. rozwody nie mają tu nic do rzeczy, nie są żadną przyczyną… rozwód to tylko taka formalna kropka nad „i”, gdy się okazuje, że związek stracił sens… można za to zadać pytanie, dlaczego ten, czy inny związek stracił sens?… odpowiedzi jest mnóstwo, bo każdy przypadek jest inny, ale podłożem wielu z nich jest po prostu brak komunikacji, umiejętności rozmawiania ze sobą… wiele też związków od samego początku nie powinno zaistnieć, ale tego przecież przewidzieć nie sposób… jakby nie było, większość ludzi nie chce żyć samemu, więc to parcie na bycie w związku jest dość naturalne… co prawda jest też przed tym obrona, teraz jest mnóstwo odmian związków na luźniejszych zasadach, ale nie dla każdego jest to do przyjęcia…
    p.jzns :)…

    Polubienie

    1. Przyczyn rozwodów tyle ile rozwodników 🙂 bo każdy ma swoją wersję. Nasza „świeczka” [linia] życia także ma różny czas palenia. Toteż zaznaczyłam, że dożyć diamentowych godów nie wszystkim jest dane, a komu dane, ten szczęściarz. Kto wierzy w Boga, ten ma za co Mu dziękować, zaś my mamy co podziwiać. Może lekko zazdrosnym okiem spoglądać na szczęściarzy, bo przecież każdemu z nas się marzy; żyć długo i szczęśliwie.
     Te dzisiejsze [jak to określasz] „luźne zasady” mają swoje wady, ale nie czas i miejsce o tym dyskutować;
     pozdrawiam 🙂 .

     Polubienie

    1. Czasami los wystarczająco zatruwa życie, my, naszymi fobiami [zdarza się], tylko stawiamy przysłowiową [wspominaną przez Ciebie w komentarzu wyżej] kropkę nad „i”. Dla wielu sakrament małżeństwa to świętość. Dla tej świętości skłonni są ponieść wiele wyrzeczeń, ale też mają mocne wsparcie z GÓRY. .

     Polubienie

 2. ECH – gdyby podstępna białaczka nie zabrała mojego Taty we wrześniu moi Rodzice obchodziliby 65 rocznicę ślubu … zawsze o rocznicy pamiętali, my też pamiętaliśmy … na kilka dni przed śmiercią Tato wysłał mnie po piękny, rocznicowy bukiet dla Mamci …

  Polubienie

  1. Podstępne choróbska skracają życie wielu małżonkom [nie tylko małżonkom]. Twoi Rodzice i tak mieli szczęście [dane im było] przeżyć tyle lat razem. To dar od Boga. Jest więc za co dziękować.
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 3. Najlepsze życzenia dla Jubilatów!
  To piękna rocznica. Tyle lat razem… Przykład dla tych, którzy nie wytrzymują próby czasu i wchodzą często
  w dziwaczne związki.
  Kogo Bóg złączy, niech nikt nie rozdziela!
  Słowa przysięgi zobowiązują. Na dobre i złe z miłością …
  Jedno dla drugiego podporą.
  Oby jak najdłużej razem, bo wówczas łatwiej znosić trudy życia…!
  Mile pozdrawiam – Krystyna

  Polubienie

  1. Tak, to prawda- słowa przysięgi zobowiązują. Nie jest łatwo,[a kto powiedział że będzie łatwo – takie nasze marzenie] wszak samo życie bywa bardzo brutalne. Nie jesteśmy doskonali; bywa, że ze sobą, we dwoje źle, ale bez siebie jeszcze gorzej.
   Dziękować Bogu każdego dnia za wszelkie dobro i prosić o łaskę wytrwania w trudach życia.

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s