Komu…komu…

Wróciło wspomnienie z dzieciństwa; „komu…komu, bo jadę do domu” – tak na odpuście [przed kościołem] handlarki nawoływały przy swoich straganach.

Skojarzyło mi się to z oburzeniem Osoby [„kościelnej” -sama tak siebie określiła] na mszę św. odprawianą za Narodowców. Pytanie nasunęło się samo – KOMU MSZA ŚW. by  nie wywołać świętego oburzenia???

Nie jestem ani teologiem, ani filozofem. Moja wiara i pobożność jest dalece niedoskonała. Może dlatego w mym pojmowaniu i rozumowaniu pojawia się błędne myślenie, bo…ja  myślałam [czasami tak mam, że myślę], że ofiara mszy św.  jest najskuteczniejszą pomocą w każdych okolicznościach, w każdej sytuacji i….dla każdego, a szczególnie dla grzeszników.  Miłość Jezusa wyrażana w krwawej ofierze mszy św.  czyni cuda.

Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia….„[Łk 15, 1-10]

Moim zdaniem – potrzebna więc  i należy się msza św. każdemu  kto o nią prosi. Czy ksiądz miałby prawo odmówić mszy św. ateiście, agnostykowi, narodowcom, obywatelom RP; bądź innym politykom bez względu na partię, z której się wywodzą, albo… komukolwiek ??? co o tym myślicie ??? wobec tego;

KOMU…KOMU… MSZA ŚWIĘTA ???

 

 

Reklamy

4 myśli na temat “Komu…komu…

 1. Na pewno Msza św. w szlachetnej intencji należy się każdemu.
  Jeśli ktoś chciałby zamówić Mszę Św. w niecnych zamiarach, oczywiście, wtedy to jest niemożliwe.
  To jak z modlitwą – w dobrych zamiarach tak, w złych nie.
  Basiu, odpowiedziałam na Twój komentarz w Całej w niebieskim niebycie ab ovo …

  Polubienie

  1. Ludzie mają swoje zasady i swoje poglądy oraz kryteria; jedni niezadowoleni [zbulwersowani] mszą św. dla Narodowców, a inni dla kogo innego. Nie dogodzisz.
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 2. Wiele zależy pewnie od tego, kim jest zamawiający mszę lub kim są. Bo wydaje mi się, że są bardzo wąskie grupy, które ze względu na swoje zachowanie, postępowanie nie powinny mieć takiej możliwości. Wiele zależy też pewnie od księdza, może być tak, że jeden odprawi mszę zamówioną lub w intencji niemal każdego, a inny będzie podchodził do sprawy bardziej dokładnie, będzie sprawdzał kto i co robi.

  Trafiła się okazja z tym wyjazdem w okolice Rymanowa. Na pewno to lepsze wyjście niż kolejny wyjazd na działkę do rodziny.

  Kiedyś widziałem przez chwilę obecnego Prezydenta, wysiadł z auta, położył kwiaty pod pomnikiem bodajże Witosa, po czym wrócił do auta i pojechał dalej. Szczerze mówiąc jakoś wśród polityków nie mam specjalnie ulubieńców.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Mam małe trudności z planowym wyjazdem do Włoch, komplikują się sprawy, dlatego nie mam czasu na blogowanie; przepraszam; pozdrawiam Basia

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s