ZAPROSZENIA…

Spotkanie_kawa_11-2018

1 ) Zaproszenie na „katechezę przy kawie”

„Serdecznie zapraszam w niedzielę, 25 listopada o godz. 15.30 na comiesięczne spotkanie nazwane „kawa z księdzem”. Tym razem w programie spotkania zaplanowałem m.in. prelekcję pt.: „Jakie święta obchodził Pan Jezus?”. Kontekstem tego tematu jest rozpoczynający się wkrótce Rok Kościelny, co może nasuwać refleksję nad rytmem religijnych świąt przeżywanych przez Jezusa”.

To zaproszenie Proboszcza skierowane jest do Parafian. Ciekawostką jest fakt, że  chociaż Ksiądz słodyczy [ciast] nie jada, to ciasto na to spotkanie z wiernymi przy kawie/herbatce wypieka osobiście. Nie dane mi było skosztować tych ciast, ale znajomi nie mogli nachwalić się kulinarnego talentu naszego Proboszcza.

2) ZAPROSZENIE BISKUPA OPOLSKIEGO na EKUMENICZNE SPOTKANIE MŁODYCH

W pierwszą niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00, w
kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna 
Modlitwa Młodych. W tym roku tematem przewodnim są słowa z
listu św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.
Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.
P.S Wprawdzie Biskup ciast nie wypieka, jak nasz Proboszcz, lecz myślę, że spotkanie przebiegać będzie w równie miłej atmosferze 🙂
Reklamy

3 myśli na temat “ZAPROSZENIA…

 1. Pamiętam nasze akademickie spotkania … zawsze gnałam z Wrocławia, żeby zdążyć na wieczór .. spotykaliśmy się w piątkowe wieczory – studencki „światek” moje miasta 🙂 oczywiście kawa była i ciasta, nawet tort bezowy bywał, tyle, że nasz ksiądz nie piekł tylko zjadał 😉 a jakie dyskusje bywały !
  jak nie wychodził mi wyjazd i piątkowy wieczór w domu to chodziłam we Wrocławiu „pod czwórkę” tam spotkania prowadził ksiądz Zienkiewicz, znałam go, bo to mojego wujka przyjaciel 🙂 .Studenci garnęli sie do wrocławskiej „Czwórki” , przychodziły nas całe stada , księdza Zienkiewicza nazywaliśmy Wujkiem. Wujek to była we Wrocławiu „instytucja” … można wlasciwie powiedzieć, że wychował całe pokolenie wrocławskiej inteligencji, „zgarniał nie tylko studentów, naukowców też a czasy były wiadomo jakie. Dzisiaj słyszę, że ma być proces beatyfikacyjny księdza Zienkiewicxaza – wcale mnie to nie dziwi ,,, to znak tamtych, wrocławskich czasów, ktoś niesamowicie otwarty, inteligentny i ciepły … taki jak by dzisiaj określić – do bólu franciszkowy

  Polubienie

  1. Mnie przy Robótce nie udało się aktywować linku na rysunku, dlatego zamieściłam w linkach na blogi.
   Nie chciałam za dużo kombinować aby nie nabroić.
   We Wrocławiu syn poznał żonę w Duszpasterstwie Akademickim. Nie wiem kto prowadził za ich czasów.
   Mnie nurtuje pytanie – jak można gotować i piec nie próbując, nie kosztując ? tak na „oko”? podobno „na oko to chłop w szpitalu umarł”, a jak wychodzi ciasto „na oko”??? nie wiem. Muszę kiedyś wybrać się na takie spotkanie „kawa z księdzem” aby poznać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Tylko cholerny kaszel nie chce mnie opuścić; nadal „charlam” i ludziom w kościele na mszy św. mocno zakłócam słyszalność.

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s