Szum medialny…

Raniutko przy kawie poczytuję sobie wiadomości w necie.  Nie wiem- czy się bać, czy się śmiać, a może powinnam modlić, bo to  apokaliptyczna wizja końca świata??? Wieści nie są optymistyczne. Tylko dla przykładu; wszystkich wymieniać nie będę;

 1. Rosja zaatakowała okręty ukraińskie. Armia Ukrainy postawiona w stan pełnej gotowości bojowej.  Stan wojenny na Ukrainie. Do sieci trafiło nagranie przedstawiające incydent na Morzu Azowskim. Wczoraj wieczorem ukraińska marynarka poinformowała, że Rosjanie ostrzelali trzy ukraińskie jednostki i z pomocą swoich służb specjalnych przejęli nad nimi kontrolę. 
 2.  Pola Elizejskie zdemolowane. Tysiące Francuzów wściekłych na podwyżki. Protesty we Francji. Jedna osoba zginęła, wiele jest rannych. 
 3. Brexit: Co się stanie, jeśli posłowie odrzucą umowę?
  To mało prawdopodobne, aby umowa ws. brexitu przygotowana przez Theresę May i zatwierdzona na szczycie Brukseli przez unijnych polityków, została przyjęta przez brytyjski parlament – pisze Politico.

A w Polsce ;

 1. Wojna polsko- polska wyśmienicie się ma, nieustannie trwa. Wystarczy poczytać blogi polityczne;  Pisiory – Pisuary trzymają się mocno u władzy ; „Platformiarze przez osiem lat mówili, że „zgoda buduje” a dziś robią wszystko aby eskalować konflikt”- słowa Pawła Kukiza ; Nowoczesna pączkuje; Piotr Misiło zawieszony w prawach członka Nowoczesnej; Wojciech Kałuża, człowiek, który dał władzę Prawu i Sprawiedliwości na Śląsku, w wyborach do sejmiku śląskiego był liderem listy KO w rodzimym okręgu; Ryszard Petru założył nową partię Teraz!
 2. Prąd ma podrożeć. O ile ? nie wiem. Co jeszcze podrożeje – nie wiem, ale już się boję, że lista może być długa a jam emerytka.Najbardziej interesują mnie ceny leków.
 3. Firmom budującym mieszkania grozi upadek. Przez ustawę o uwłaszczeniu
 4. Nauczyciele pożegnają się z czternastą pensją
 5. Pracownik cywilny wojska głoduje od trzech tygodni
 6.  Afera KNF;  Sondaż IBRiS dla Onetu. Jaki wpływ na ocenę rządu ma afera KNF?  Ponad połowa Polaków nie zmieniła zdania o rządzie na skutek wybuchu afery dotyczącej KNF. Jednocześnie jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu tylko niecałe 20 proc. ankietowanych nie słyszało nic o wydarzeniach związanych z rozmową Leszka Czarneckiego z byłym już szefem KNF Markiem Chrzanowskim.
 7. Podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego w Krakowie i na Śląsku. O północy z 25 na 26 listopada w Krakowie i w woj. śląskim zacznie obowiązywać pierwszy stopień zagrożenia antyterrorystycznego ALFA. Wszystkie niepokojące sygnały należy zgłaszać policji za pośrednictwem numeru 112 lub 997.
 8. Wałęsa [człowiek z Matką Boską w klapie] kontra Kaczyński ;

Moje zdanie; pycha, buta, zarozumiałość, pewność siebie, totalny egoizm i…

głupota  ludzka nie zna granic„. Podziwiam w tej sytuacji opanowanie, anielską cierpliwość i spokój Prezesa. Gdybym to ja była tak prowokowana, na pewno bym emocji nie opanowała;  jakbym tak przytemplarowała [Simon Templar, pseud. „Święty”] to by tym zarozumialcom ani doktor James Kildare [ze  szpitala w Blair General] nie pomógł. 

Kto ma ochotę może sam się przekonać, udostępniam do obejrzenia;

Lech Wałęsa [mem Siostrzeńca]

Nie ma przesady w tym memie Artura, czego dobitnie dowodzą słowa Wałęsy;

„Może na tamtym świecie się pojednamy. A chyba też nie, bo jeden będzie w piekle, a drugi w czymś lepszym.”  Gdzie trafi bóg Wałęsa z Matką Boską w klapie?

 

Na tym zakończę wyliczankę, bo jeszcze popadnę w pesymizm albo w depresję, no i podobno głupotą, niczym chorobą, można się zarazić. A na to lekarstwa nie ma. No i po co mi było czytać te wieści???

Reklamy

50 myśli na temat “Szum medialny…

 1. Basiu – ja tylko słóweczko – Wałęsa nosił Matkę Boską w klapie wtedy, gdy tym noszeniem ryzykował i to dużo … wtedy to była odwaga i odważne wyznanie wiary. Może z tego akurat nie drwijmy sobie … Pamiętam jak długo miałam czerwoną szramę na szyi po brutalnie zerwanym łańcuszku z Matką Boską. Dzisiaj obraz tamtych czasów się zaciera i oceniamy przez pryzmat teraźniejszości , dzisiaj tak wielu tak lekko sobie traktuje „tamto”. Kiedyś mądry ksiądz powiedział mi – tyle jest warta twoja wiara, ile jesteś w stanie dla niej poświęcić …
  Teraz wiara potaniała, nawet służy do zdobywana elektoratu, bywa więc środkiem do celu.
  Sorry za polityczny komentarz, obiecałam sobie, że tu nie będę

  Polubienie

  1. Malino > nie wiem na ile jest to polityczny komentarz?
   moim zdaniem; noszenie symboli religijnych; między innymi krzyżyka, łańcuszka-szkaplerza, wizerunku Matki Boskiej zobowiązuje do odpowiedniego zachowania, godnego Mistrza i Matki.
   Proszę, przyjrzyj się zachowaniu p.Wałęsy w tym „starciu” abstrahując od sympatii politycznych.
   Mnie, jak katoliczkę, za jego zachowanie jest wstyd, a jak czuje się Matka, której wizerunek na piersi przypięty w klapie się temu przypatruje? [przenośnia]
   Kiedyś napisałam wiersz [parafrazę] Quo vadis Domine?
   Dokąd idziesz Panie? do Polski uczyć pokory i miłości bliźniego.
   Co wyraża w tym starciu postawa p. Wałęsy; pokorę? miłość bliźniego?
   Ta polityka już za daleko wdarła się w nasze życie.
   Nie patrzę na te dwie dominujące postaci w tym sporze [Wałęsa>Kaczyński] jako na osoby polityczne, lecz patrzę na KATOLIKÓW. Która postawa, zachowanie którego z nich, jest bliższe godności katolika???
   Razi mnie buta, pycha, pewność siebie, prowokacja, zaczepki słowne, zadziorność i to wywyższanie się; bo jeden był prezydentem a drugi premierem. Czy Katolik nie wie o tym, że;
   ” (Piłat do Jezusa)…Czy nie wiesz, że mam władzę uwolnić Ciebie i mam władzą Ciebie ukrzyżować?» Jezus odpowiedział: «Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. …”
   A co wygadują nasi „możnowładcy”? „ja cię uczyniłem….” ja…ja…ja – podobno [wg św.Ojca Pio] owo JA to imię diabła. Szkoda, że w tym momencie z góry coś nie walnie w ten zarozumiały czerep [łeb] i nie uświadomi mu , że „prochem jest i w proch się obróci”.

   Polubienie

  1. Zbyszku – Ty mnie nie strasz kryzysem. Jak przystało na zgryźliwą zołzę; przypomnę Ci, że już raz posłuchałam Twoich przepowiedni; nakupiła [zrobiłam zapas] makaronu, ryżu, kaszy, maki itp a kryzysu nie było za to robactwo tak się rozmnożyło, że byłam stratna nie tylko na zakupach, lecz potem nie mogłam domu z tego wyplenić. Niech się matematyka wypcha;
   „Co ma wisieć nie utonie…” w moim wieku, straszenie kryzysem to jak rzucanie kulą w płot.
   Okazuje się, że dobra rada dla mnie to; Basia nie pij kawy [mnie szkodzi ] i nie czytaj wiadomości, a spokój w twej głowie zagości 🙂

   Polubienie

 2. Masz rację. Ale wtedy, w 2008 roku rzuciło mi się coś na głowę i rzeczywiście miałem czarne wizje, a potem pojawiły się prognozy ekonomiczne straszące ludzi, potem pojawił się mały kryzys i wszystko rozeszło się po kościach. Więc, nie tylko ja straszyłem. Może dzięki temu, że robiłaś zapasy drgnęła gospodarka i uratowałaś świat przed katastrofą ekonomiczną (efekt motyla).

  Polubienie

  1. Hurrra> Zbyszku uratowałam świat od katastrofy gospodarczej. Tylko nie przeboleję, że o tym wiesz tylko Ty i ja 🙂 a przecież zasłużyłam na… medal 🙂
   P.S. Ty pamiętasz, w którym to było roku ? szacun! Popatrz, jak już długo bloguję 🙂 należy mi się już chyba emerytura od blogowania? 🙂

   Polubienie

 3. Klik dobry:)
  A po kij Ci, Aisab, takie „towarzystwo” do picia porannej kawy, ha? Toż można sobie popsuć cały dzień.

  Jeśli już, to podczas przeglądu wiadomości zestawiam sobie niektóre informacje. I tak np.
  1. „Rosja zaatakowała okręty ukraińskie”, ale też, że to „Prowokacja ze strony Ukrainy”. Gdzię więc prawda?
  2. „Prąd ma podrożeć”, ale też pisze gdzie indziej, że gospodarstwa prywatne podwyżki prądu nie odczują. Za to przedsiębiorstwa tak odczują, że wszystko, co na prądzie stoi, podrożeje, a długi miast i gmin wzrosną do niewyobrażalnych rozmiarów, ponieważ zabraknie pieniędzy na oświetlenie.
  8.”Wałęsa kontra Kaczyński. Pięć najgłubszych wypowiedzi Wałęsy”. A gdzie najgłubsze wypowiedzi Kaczyńskiego? Tylko wtedy jest szansa na równowagę, jeśli się zestawi przekazy różnych mediów.
  itd… itp….
  I co robić? Uśrednić? Podzielić przez dwa, ha?
  A w ogóle to kłamstwo kłamstwem kłamstwo pogania! Pozostaje więc zdystansować się i żyć spokojnie, czego i Tobie życzę, o!

  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  1. Dobrze, że mnie uświadomiłaś. Wygląda na to, żem nie doinformowana.
   Napisałaś ;
   1) „Prowokacja ze strony Ukrainy”
   a ja tu czytam : Strategiczne znaczenie Morza Azowskiego. O czym nie myślał Zachód, gdy Putin budował swój most [ skądinąd bardzo fajny ten most] na Krym.
   Choć ukraińskie okręty pływały wcześniej przez wąski przesmyk w zbudowanym w błyskawicznym tempie i ogromnym nakładzie sił i środków Moście Krymskim, dopiero wczoraj wieczorem Rosja zdecydowała się na bezpośredni atak. – Rosjanie wybrali dobry moment – mówi w rozmowie z Onetem Marek Świerczyński, ekspert centrum analitycznego Polityka Insight. Dokonali też ważnej demonstracji – pokazali, że w każdej chwili mogą odciąć Morze Azowskie. I zagłodzić Mariupol.

   2) jeśli prąd podrożeje dla przedsiębiorców, to może oznaczać jedno – wszystko podrożeje; O!

   8) tak się wkurzyłam na zachowanie p.Wałęsy przed wejściem na salę sądową, że byłabym w stanie wypomnieć mu nawet zachowanie w piaskownicy;
   wyobraziłam sobie jak mały Lesiu wali łopatką po głowie mniejszego Jarusia i zadziornie go prowokuje, byle Jaruś go opluł;
   ja bym opluła; O! Oj, nie jestem święta [jeszcze] i potrafię mocno się zeźlić.
   Proszę – wytłumacz mi – czy ja widzę inaczej niż Ty to, co widać na pierwszym nagraniu? Fakt, pozostałe, to już moja inwencja twórcza, bo musiałam odreagować. Może to i kłamstwo, lecz nagranie wyraźnie pokazuje zachowanie przed salą i najnormalniej w świecie zrobiło się żal Jarusia. Podobnie bym się zachowała, gdybym tych dwu panów zobaczyła jako dzieci w piaskownicy; temu zadziornemu nie tylko pogroziłabym palcem.

   Polubienie

   1. Nagranie z sądu trwa ponad 10 minut. To aż ponad 10 minut wyjęłabym ze swojego życia na oglądanie sytuacji, która dla mnie jest nic nie warta. Zatem nie mogę powiedzieć, co widziałam na pierwszym nagraniu. A co dopiero analizować?! Moje życie i mój czas są dla mnie więcej warte, niż takie coś. A niech się sądzą, jak lubią. 😉 A bo to pierwszy raz politycy się sądzą? I tak kruk krukowi oka nie wykole,o!

    Polubienie

     1. Dobre pytanie; „Oświeć mnie proszę, po kij ocalasz to nagranie?”
      oświecam Cię 🙂
      to nagranie może być „białym krukiem” w przyszłości. Dowód dla tych, którzy dowodu mieć nie będą albo będą chcieli mi wmówić, że konfabuluję.
      Ocalić od zapomnienia, aby nie było „zaparć” 🙂 [ nie mylić z obstrukcją] zaprze się jeden z drugim „jak koza w marasie” [powiedzenie śląskie] i sądy blokują.
      Dla mnie to nie politycy a katolicy się sądzą. Gdyby byli prawdziwymi mężczyznami, to daliby sobie po razie, a nie robili cyrku. Co jeden kogut, to bardziej stroszy piórka, zadziera pazurka, buńczuczny; a kopa z buta i do kurnika ; O!

      Polubienie

      1. Każde kolekcjonerstwo i hobby dobre. Ocalać „białe kruki” piękna sprawa. Najważniejsze, by mieć z tego radość i satysfakcję. A Ty piszesz: „…bo jeszcze popadnę w pesymizm albo w depresję”.

       Polubienie

       1. Te wiadomości będą dobre [jako pocieszenie] na ciężkie, gorsze czasy 🙂 a gdybym zamieściła więcej, tych newsów to faktycznie mogłabym popaść w deprechę, bo ileż można zdzierżyć jednego dnia ?
        Dziś mam inny dylemat; co wymyślić na Robótkę? Wam dobrze cwaniakować, bo macie talent, a co ma począć ktoś, komu Bozia poskąpiła takich darów? myślę…myślę… mimo obietnicy i zapierania się, że nie będę i… tak piję kawę, bo łażę z kąta w kąt, a nie umiem znaleźć sobie miejsca na …zdechnięcie; O!

        Polubienie

        1. Aisab, nie wszyscy mają taleny, takie, jak Malina i potrafią robić kartki. Ale…! Ty masz talent do pisania. Ciepło, od serca, religijnie. Może wybierz osobę, która potrzebuje religijnego przytulenia i napisz do niej list z życzeniami świątecznymi. Dołącz święty obrazek czy coś. Pamiętać tylko trzeba, że to osoby, choć starsze wiekiem, to są intelektualnie, jak dzieci, więc zrozumiałym językiem trzeba do nich pisać. A jeśli dołączysz jeszcze jakiś prezencik,na który ta osoba czeka, to będzie cud, miód, malina i chałwa, o! A list może ozdobić kredkami któreś z Twoich wnuków. Nic innego nie przychiodzi mi do głowy, żeby podpowiedzieć.

         Polubienie

       2. PS. Istotą robótki jest przytulenie kogoś dobrym słowem, żeby się poczuł wyjątkowo, żeby czuł, że ma gdzieś ciocię, która o nim myśli. Prezent to tylko dodatek i być nie musi. A jaki prezent, nie trzeba wymyślać, bo wszystko jest opisane w zakładach Robótki.

        Polubienie

     2. Już mi podpowiedziałaś; poproszę wnuczki o pomoc. Dziewczynki chodzą do szkoły, więc mają wyobraźnię na poziomie [chyba] tamtych Pensjonariuszy. Wnukowie za mali, nie dadzą rady nic skrobnąć, chociaż jeden bardzo stara się naśladować siostry. Jest najbardziej pracowity ze wszystkich i uczynny. Super pomocnik z wnusia Rysia [4 latka]. Pisze list stawiając same kreski, lecz głośno powtarza, co pisze, a potem prosi abym przeczytała i sprawdziła czy dobrze napisał i czy błędów nie ma 🙂 a to same kreski 🙂 dzieci to mają pomysłu…

      Polubienie

      1. Siostro genu francuskiego loka i Malino – przytulam Was razem i każdą z osobna; zacznę od Was to przytulanie, aby sprawdzić czy działa i czy sprawia radość?

       Polubienie

 4. nie zajmuję się newsami podczas porannej herbaty… zwykle dopiero w południe włączam radio /stację „gadaną”/ i dziś na przykład newsem dnia okazało się coś z rubryki „kronika towarzyska” /a jednocześnie z działu „kultura i sztuka”/: otóż odszedł do Nawi znany reżyser i scenarzysta Bernardo Bertolucci… ciekawe w tym newsie było to, że wymieniono dokładnie te dwa filmy z jego dorobku: „Ostatnie tango w Paryżu” i „Ostatni cesarz”… może dlatego, że sam news był ostatnim newsem na temat Bertolucciego?…
  z pewnością jednak trudno mówić o ostatnim newsie na temat Wałęsy czy Kaczyńskiego, a także na temat obu naraz… tak w ogóle, to ciekawe jest też, dlaczego ich obu tak długo trzymano pod salą sądową?… zapewne dlatego, że poprzednia sprawa się jeszcze nie skończyła… a przy okazji może po to właśnie, by powstał temat na (nieostatniego) newsa?…
  p.jzns…

  Polubienie

  1. OKEY! nie będę więcej pić kawy [nie tylko z rana- wyraźnie szkodzi mi na zdrowiu], a tym samym nie będę poirytowana newsami. Dział kultura i sztuka jest bardzo ważny, ale nie czuję się na siłach, aby go komentować; przyjmuję do wiadomości i nie mam wyjścia, muszę akceptować, bo nie mam nic do powiedzenia. Siła wyższa.
   O…ooo; to to> także rozmyślałam; dlaczego tak długo trzymano całe to towarzystwo tak długo przed salą??? ja bym to rozpirzyła na cztery strony świata [budynku]. Każdego postawiła w innym kącie.
   Oj, jaka szkoda, że mnie tam nie było 🙂
   Muszę czym prędzej oderwać co nieco od kanapy aby takich okazji nie zaprzepaścić; 🙂

   Polubienie

 5. Witaj Basiu.

  „Podziwiam w tej sytuacji opanowanie, anielską cierpliwość i spokój Prezesa.”

  A ja podziwiam spokój i opanowanie Matki Boskiej,którą „Bolek” nosi w klapie i spokojnie czekam.kiedy Matka Boska potraktuje z liścia tę „zdradziecką mordę”.
  Prawdopodobnie ta szuja coś przeczuwa bo przyszedł do Sądu z Matką Boską,ale przypiętą do góry nogami.
  Widać że SBeki dobrze go wyszkoliły,bo przezorności nigdy nie za dużo.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  1. Spostrzegawczy jesteś Józefie, bo ja nie zauważyłam, że wizerunek Maryi przypięty niefachowo.
   Przyjdzie kryska na …[Matyska] Wałęsę; prędzej niż sam się tego spodziewa. On już swoje 5 minut miał, a teraz to są już ostatnie podrygi. Co chce jeszcze coś ugrać? przedłużyć swą agonię? .
   Naprawdę nie czepiałabym się ani jego przeszłości, ani tego – czy był czy nie był Bolkiem; nie wywoływałabym go do tablicy gdyby sam „nie pchał się afisz”, bo już nie potrafi i tylko wstyd przynosi.

   Polubienie

  2. o MATUNIU !!! zdradzieckie mordy i szuja na jednym oddechu …
   wiem, na co czekasz Józefie, bardziej ciekawi mnie na co czeka Matka Boska …

   ———-
   BASIU – MELDUJĘ – JUŻ WISI !

   Polubienie

   1. Malino – to są emocje ludzi, którzy w jakiś sposób zostali zranieni przez byłych działaczy. Jak pisał Broniewski;
    „Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
    obca dłoń ich też nie przekreśli,
    ale krwi nie odmówi nikt:
    wysączymy ją z piersi i z pieśni.
    Cóż, że nieraz smakował gorzko
    na tej ziemi więzienny chleb?
    Za tę dłoń podniesioną nad Polską –
    kula w łeb! ”
    Wiele, za wiele już tych krzywd uzbierało się na rachunkach po obu stronach barykady w tej wojnie polsko-polskiej. Czy będziemy w stanie otrząsnąć się i spłacić te długi na rachunkach? Póki zacietrzewienie, zadziorność i buta będzie cechować, nie tylko polityków, ale każdego z nas, póty nie ma szans i nadziei dla naszej Ojczyzny.

    P.S. byłam bardzo ciekawa Twego pomysłu na Robótkę; bo sama potrzebuje INSPIRACJI; pozdrawiam 🙂 ;

    Polubienie

 6. Otóż trochę śledzę no może nie trochę ale więcej niż trochę polityki. Mam dekoder z nagrywarką więc nagrywam co ciekawsze. Potem porównuję z Tvn Polsat i TVP Info. Tylko na TVP są relacje z których się można dowiedzieć jaka jest rzeczywistość. Wniosek ? katastrofa to co robili ci z PO to majstersztyk w okradaniu Polski.Tam nie ma prawdziwych polityków tylko karierowicze i oszuści z Tuskiem na czele. Relacje z sądu oglądałem na żywo w Tv. Wniosek- Wypowiedzi polityków tzw koalicji w stronę PiS to już jest chamstwo nie z tej ziemi a Nycz dziękuję Bogu za rządy Gronkiewicz. Dziękować można tylko po co się powoływać na Boga jak ona z Bogiem nie ma nic wspólnego.przecież ma poglądy sprzeczne z katolicyzmem. Jak zaś się oglądało całą relacje z sądu Kaczyński-Wałęsa to nakaz chwili aby PiS wyrzucił na bruk takich sędziów. To co wygadywał Wałęsa za aprobatą sędziny kwalifikuje go do poziomu inteligencji w okolicach pięt. Sędzina nawet nie zapytała skąd ma dowody- nie przypuszczenia tylko dowody na to że Jarek Kaczyński kazał coś tam bratu.Nie ma dowodów. Natychmiastowy za pomówienie nieprawdy wyrok, a nie robienie sobie jaj. Następnie jak się słyszy to co mówi była wiceminister finansów za PO i co kombinowano z VAT-em to już było dodanie benzyny do ognia. A Wałęsa i Bolek w jednym to mi się wydaję,że ma kłopoty z psychiką i rzeczywistością.

  Polubienie

  1. Mirek> rzadko poruszam na blogu temat polityki; ale teraz nie mogłam się powstrzymać widząc, jak Wałęsa odstawia chamskie przedstawienie. Pasują do niego słowa;
   Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno…sznur„.
   Był prezydentem a jest ? zwykłym chamem.
   Wałęsa chyba nie potrafi przeboleć, że jego 5 minut już minęło, a Jarek jeszcze u władzy, dlatego odstawia takie cyrki.
   Zacytował w swoim wystąpieniu słowa Pisma, że „chorzy potrzebują lekarza a nie zdrowi„. Skąd on o tym wie? czyżby z autopsji??? Potrzebny mu psychiatra i odizolowanie od ludzi, aby innych nie zaraził, poprzez prowokację, swym chamstwem. Oj, bardzo mnie zeźlił swym zachowaniem.
   A niech oni się sądzą ile chcą, tylko niech w to nie wciągają media, bo swym zachowaniem ludzi [słuchaczy, widzów] przyprawiają o….nerwicę. Masz rację – sędzia kalosz, chciałam powiedzieć „kasta„, bo pasuje im hasła; – „róbta co chceta”. .

   Polubienie

   1. Witaj Mirku.
    Także oglądałem całą transmisję z Sądu na żywo w TVP Info.
    J.Kaczyński 3 godziny na stojąco odpowiadał na pytania Sądu.
    „Bolek” siedział,a Kaczyńskiego „obrabiali”pełnomocnicy Bolka.
    Pod koniec rozprawy sędzina (pod togą nie było widać,czy ma koszulkę z napisem”KONSTYTUCJA”)prosiła Bolka żeby łaskawie zaczął odpowiadać na pytania.
    M.in.sędzina zapytała, na jakiej podstawie stwierdził,że to właśnie Jarosław Kaczyński w ostatniej telefonicznej rozmowie z bratem kazał mu doprowadzić do lądowania w Smoleńsku.
    W odpowiedzi usłyszała, że Kaczyńskich dobrze zna, bardzo dobrze i było tak jak on stwierdził.
    Na koniec dodał, że na temat Smoleńska nie będzie dalej odpowiadał, co pani sędzina, po głębokim westchnieniu przyjęła do wiadomości.
    I żeby było jeszcze zabawniej, to pełnomocnicy „Bolka” dołożyli do sprawy ok.10 kg. akt z innych rozpraw przeciwko J.Kaczyńskiemu. Co prawda pełnomocnik Kaczyńskiego protestował, że te akta niczego nowego nie wnoszą do tej konkretnej sprawy, ale transmisja na tym się zakończyła, więc nie wiem co było dalej.

    Odczytanie wyroku będzie 6 grudnia, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

    Co do reszty Twojego wpisu zgadzam się bez zastrzeżeń. Tylko w polskiej telewizji możesz jeszcze zobaczyć jak „pracują” sądy, jak „rządzili” aferały itp.itd.
    Bo jak mówił klasyk:
    „Piniendzy nie ma i nie będzie”.
    Oczywiście nie do końca mówił prawdę, bo dla swoich-były.
    Pozdrawiam serdecznie.

    Polubienie

    1. Józefie > jestem bardzo wrażliwa na taką, sądową, niesprawiedliwość. Dobrze, że nie oglądałam tej transmisji, bo chyba bym uszkodziła telewizor waląc w sędziną czym miałabym w ręce. Pamiętasz kwestię z kawału; ” tu nie ma sprawiedliwości – tu jest sąd„. KASTA. Myślą, że są ponad prawem.
     A ja sobie w myślach powtarzam; Boże, Ty to widzisz co ja i nie grzmisz?
     Gdyby Bóg grzmiał na każdy taki numer, to pewnie byśmy żyli w bezustannych grzmotach. Mnie się to w pale nie mieści, ale widać moja pała jest za mała w stosunku do pały Sędzi. Szkoda gadać. Świat schodzi nie na psy, a na manowce.

     Polubienie

     1. Co tam telewizor,ale dobrze Basiu,że nie oglądałaś,bo co najważniejsze,zaoszczędziłaś na zdrowiu.
      W powyższym komentarzu nie zrelacjonowałem całej tej hucpy w wykonaniu Bolka” i jego pełnomocników.
      Wychodzi na to,że oskarżonym na sali sądowej był J.Kaczyński,bo z roli oskarżycieli dzielnie wywiązali się pełnomocnicy „Bolka”.
      Pozdrawiam.

      Polubienie

      1. Józefie> oskarżony miał papugi [chyba dobrze opłacone] aby Wałęsa nie musiał nic mówić, bo dałby jeszcze większą plamę. Według mnie, każdy oglądający i myślący sam wyciągnie wnioski, że to nie ten poziom kultury i nie ta klasa przyzwoitości. Te jego profesury i doctoraty nad wyraz widoczne w jego zachowaniu i mowie. Ja bym go nawet polubiła [z litości], gdyby tak nie chojrakował, cwaniakował i głowę zadzierał do chmur, a głupi jak…tu wolę wykropkować aby się do jego poziomu nie zniżać.
       A tak [z litości] polubiłam Jarka, choć nie znam go osobiście, nigdy się z nim nie zetknęłam [tylko w tv widziałam] i jestem antypartyjna. Tak na mnie działa wszelka niesprawiedliwość, a zwłaszcza w wydaniu sądu.

       Polubienie

 7. Ograniczam swoją wiedzę na temat polityczny do minimum. Szkoda mi zdrowia na to, by najpierw wszystko oglądać, potem jeszcze w innym źródle porównywać i na koniec wysnuwać wnioski. Śledzę ostatnio chyba najwięcej o Ukrainie newsów i właściwie to co jeden, to lepszy. Już nie wiem co można myśleć o tym.

  Pewnie wynika to w jakiejś mierze z pogody też.

  🙂 No tak się ciekawie złożyło z początkiem stażu.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Otóż to Piotrze> w tym szumie medialnym można się pogubić. Wiadomości w TV i radio nie śledzę, tylko w necie sobie czasami poczytuję; tak na wszelki wypadek, aby być zorientowaną kiedy robić zapas jedzenia 🙂
   życzę Ci udanego startu [stażu] w zawodowe życie. pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 8. to,że interesuje się wydarzeniami politycznymi i porównywać z innych źródeł oznacza,że nikt mi ciemnoty nie wciśnie i nie zmanipuluje tak jak to robią ci z tzw. totalnej opozycji do części otumanionych Polaków . Czy na tvn24 puszczają taśmy z rozmów Kulczyka, Giertycha??? i po to aby skomentować w czym rzecz.? bo Morawieckiego puszczali jak przeklinał i coś mówił o rajdowcu Kubicy. Lecz teksty kompromitujące PO unikają jak ognia. https://www.tvp.info/40136717/pani-umrze-i-nie-zobaczy-ani-zlotowki-czarnecki-na-tasmie-o-giertychu Co do tego co mówi Giertych do odraczanie sprawy sądowej może wpłynąć tylko sędzia a nie adwokat. Jeśli adwokat jest w zmowie z korumpowanym sędzią to obydwoje są skorumpowani i można przedłużać proces z korzyścią dla pozwanego, aż się zmieni układ polityczny dla niego korzystny.

  Polubienie

  1. Mirek> w tej wojnie polsko-polskiej można się pogubić, można dostać pomieszania z poplątaniem, bo gdzie ucho przyłożysz, tam co innego plotą. No i bądź tu mądry i…rozeznaj, kto mówi prawdę???
   Doszło do tego, że…kiedyś byłam za Wałęsą a przeciwko Kaczyńskiemu; ale ….teraz mi się odmieniło; i myślę sobie [teraz -mądry Polak po szkodzie] – gdzie ja rozum miałam? co ja w nim widziałam? zagrał na moich religijnych uczuciach. Przecież publiczne obnoszenie się z symbolami religijnymi do czegoś zobowiązuje – prawda? prawda, ale wielu żeruje na wierze prostych ludzi i dzięki temu robi karierę. Prawdy szukałam, a okazało się, że to miglanc nad miglance [patrz; co było w Magdalence]; widać że potrzebna mu profesura z kultury, bo sztuką godną pożałowania, to on już jest.
   Nie wiem, co puszczają na tvn24, bądź w innej stacji tv lub radiowej, w trosce o swoje zdrowie mam ich wszystkich w …w wielkim poważaniu, dlatego nie słucham.
   Jestem z siebie dumna, że od zawsze bezpartyjna, gdyż przyszłoby mi być chorągiewką na wietrze, przy takich liderach partyjnych.
   Kulczyk nie żyje- nie interesowałam się biznesmenami. Giertych szuka sposobności zemsty na Kaczyńskim [a ja głupia kiedyś byłam za LPR] za porażkę i odstawienie od żłoba. Bardzo dobrze, że dostał …kopa i fora ze dwora, bo… szuja.
   PO też na początku była moją nadzieją, ale jak zobaczyłam w mediach obraz, gdy Tusk klęczy przed Merkel [a tak się odgrażał, że przed nikim klękać nie będzie- oszust i kłamca], to było do przewidzenia, co nas czeka. Z tonącego okrętu szczury pierwsze uciekają. No i sprawdziło się. Za stołek w UE warto było klękać i płaszczyć się przed byle kim, byle nie przed księdzem.
   Ta, co przekopała na metr głębokości ziemię w Smoleńsku i obiecywała cuda na kiju pielęgniarkom, potem je zostawiła na łasce losu i niełasce własnego rządu, od razu wzbudziła mą nieufność. Jeszcze tliła się iskierka nadziei, że Grzesiu Schetyna [s.Zbigniewa, mego wychowawcy] zadziała wedle idei swego Rodzica, ale afera „Zbychu, Grzechu, Rychu, Miro…” oczy mi otworzyła.
   Stwierdziłam; umiesz liczyć, to licz na siebie, a nie na polityków. Dla nich to ja jestem ważna przy urnie [wyborczej i grobowej]; za pierwszym razem aby na nich zagłosować, a za drugim razem aby już emerytury nie pobierać. Ot, i cała prawda. Teraz rusza mnie już tylko chamskie zachowanie, bo nie sympatyzuję i nie utożsamiam się z żadną partią, ale chamstwo i pogarda dla drugiej osoby jeszcze mną wstrząsa.
   Tu mi wisi, a tu mi dynda, ta wojna polsko-polska rozpętana przez żądzę władzy i pieniądza.

   Polubienie

 9. No tak lecz nie tylko o żądze pieniądza chodzi. Bo takiemu Kaczyńskiemu pieniądze nic nie dadzą i są mu niepotrzebne. To jest polityk z prawdziwego zdarzenia, który chce nie dla siebie, lecz dać coś dla Polski. W tej sytuacji i on sam takich polityków potrzebuje. Oczywiście, że Wałęsa był swego czasu idolem, lecz nikt ze zwykłych obywateli nie wiedział o jego przeszłości. Gdy ta przeszłość wychodziła na wierzch, to odwołał rząd Olszewskiego. Bo oni też już wiedzieli, że Polska będzie okradana i poniewierana. Za rządu Buska Lech Kaczyński jako minister sprawiedliwości zrobił raport o patologii w sądownictwie i prokuraturze i …wyleciał ze stanowiska. Wtedy się zaczęła ta wojna polsko – polska. Grupa patriotów, która widziała jak Polska jest rozkradana i sprzedawana i przy tym politycy poprzez furtki prawne stawali się milionerami. Jak również działacze solidarności (Michnik,który krzyczał zostawcie generała ) lepiej nie będę wymieniał – kto jeszcze. Dlatego powstaje PiS aby to ukrócić i nie w ten sposób dążyć do polityki, a tylko i wyłącznie na korzyść Polski i Polaków. Pewnie że zawsze się zdarzy czarna owca w partii tak jak w Kościele. Nagrania u Sowy tylko to potwierdzają, że politycy w PO to same czarne owce. Bez reakcji tych lepszych. Dziś gdy PiS jest u władzy, to ci politycy, którzy nakradli kosztem Polski się boją, że pójdą do więzienia (była prezydent Warszawy) i dlatego jest taka nagonka i obsesja na tą partię, aby ją obrzydzić Polakom. Nawet ten, który nie nakradł, jako kolega broni złodzieja. Oni wiedzieli, że jak PiS się weźmie za Amber Gold i za VAT, za kamienice w Warszawie, to wyjdą straszne rzeczy na ich niekorzyść i przy okazji inne afery korupcyjne. Dlatego Kaczyńskiego i PiS trzeba niszczyć. Boją się, że PiS wprowadzi przepis konfiskata mienia za korupcje. Tylko to nie takie proste, aby łato udowodnić jak jeden drugiego kryje tak jak w przypadku Amber Gold. Co do Schetyny, to każda jego wypowiedz, to pogarda dla rządzących. Cokolwiek nie mówi, to wszystko na nie, nawet jak jest jak najbardziej prawidłowo. Zachowanie Schetyny jest bardzo niebezpieczne, gdy go słuchają zmanipulowani antypisowcy. Tusk zaś dostał stanowisko i musi podporządkować się Merkel tak jak kiedyś pierwszy sekretarz PZPR przed sekretarzem ZSRR Leonidem Breżniewem.

  Polubienie

  1. Problem w tym, że Schetyna ze swą partią PO nie mają żadnego programu dla Polski. Ich program – to zniszczyć PiS aby tylko pozbawić tą partię władzy. To wszystko na co ich stać. A Polska ??? Polska przez 8 lat trwała jako państwo teoretyczne, to może jeszcze kolejne 8 lat podryfuje zanim [niczym Titanic] zatonie. Im wystarczy 8 lat, aby mogli nowi się nachapać. Tylko Mirku – co my możemy?

   Polubienie

  1. Józefie czytałam o gloryfikacji byłej prezydent Warszawy przez kardynała Nycza.
   modlić się i dziękować Bogu winniśmy w każdej chwili; i tej dobrej i tej złej, za wszystko,
   gdyż tylko Bóg potrafi wyprowadzić dobro nawet ze złego, w tym wypadku złego rządzenia
   i krzywdy wielu mieszkańców stolicy. Wcześniej czy później ta krzywda upomni się o…sprawiedliwość.
   Popatrz> nie lubiłam Jarosława, a takie mało znaczące zdarzenie : chamskie zachowanie
   Wałęsy wobec niego sprawiło, że zmieniłam swój pogląd na sprawy.
   Mirek ma rację – Kaczyński nie dla pieniędzy trzyma się władzy, nie pragnie się nachapać. Nie ma rodziny, nie ma pazernej żony, której chciałby zaimponować swą „wielkością i bogactwem, a kot nie potrzebuje spadku. Nie ma parcia na bogactwa tego świata; konto w banku; fura i komóra. Wszystko co mu wypominają jego przeciwnicy, może być także jego atutem.
   Powiadasz> „należy modlić się o zdrowie dla J.Kaczyńskiego”
   każdemu życzę dobrego zdrowia, ale…. niech się dzieje wola Boża.
   Może, jak historia koło zatoczy [mam tu na myśli rozbiór Polski] to naród się zjednoczy i zakończy to wojnę polsko-polską???
   Józefie – nie znamy dnia ani godziny, a niektórzy chcieliby być bogiem [patrz > Wałęsa] i wiecznie trwać przy władzy. Odstawieni od koryta także wyznaczyli sobie jeden cel – zniszczyć PiS. Ta nienawiść i obsesja na punkcie PiS-u wszystkim nam wyjdzie bokiem.

   Polubienie

 10. Siema,siema Józef bo mnie powyżej przywitałeś to i mi wypada.”Baśka” Basiu jak powiadał Michał Wołodyjowski … Co ja na to ? i co my możemy… iść na wybory i odsuwać tych nieodpowiednich ludzi Rzeczpospolita ma być dla nas z wartościami chrześcijańskimi. To możemy i nie można zaraz zakładać ,że i oni będą kraść. Co do Nycza to przegiął i zgadzam się z Terlikowskim, który to też skrytykował. Oczywiście, że polityka to okazja na różne sposoby korzyści materialne. Jak ktoś coś nielegalnie kombinuje to inny na haka i też jego kosztem kombinuje. Gdyby w Polsce po okrągłym stole ci politycy byli prawdziwymi Polakami to dziś byśmy mieli o wiele lepszy poziom życia ,zarobki ,emerytury i zakłady pracy które by nie poupadały. Ludzie Wałęsy z solidarności porobili kariery i majątki kosztem Polski i Polaków. kobiety nie były by niewolnicami w powstających supermarketach kilka lat do tyłu. Dziś jest jako taka normalność. W każdym bądź razie trzeba mieć rozeznanie aby wiedzieć na kogo można w polityce liczyć aby było w Polsce normalnie, a kogo eliminować w zarodku. Wspomniałem o Solidarności. Jestem solidarnościowiec od 1980 ale z wartościami nie tymi, które Wałęsa zaprzepaścił i jego poplecznicy którzy sprzeniewierzyli się z układami z komuną. Pewnie,że są pewne kompromisy w ustalaniu. Lecz te kompromisy ludzi Wałęsy były po to bo zrozumieli,że można zrobić prywatny interes na duże miliony dla własnych celów.

  Polubienie

  1. Mirek- co wolno Michałkowi [wojewodzie] to… nie każdemu, chyba, że się przechrzcisz na Michałka 🙂
   A teraz do rzeczy… nie jest łatwo zmienić mentalność ludzką, zawsze koszula bliższa ciału.
   A przecież wiadomo wszem i wobec, że za komuny co społeczne to nasze czyli moje. Po co wielu zapisywało się do partii {PZPR} ? aby robić karierę. Pamiętam, byłam w zaawansowanej ciąży, gdy szef wezwał mnie na dywanik i zaproponował za wstąpienie [zapisanie się ] do partii awans i książeczkę czekową z pokaźną sumą dla dziecka. A następny warunek – chrzest cywilny dziecka i znowu profity.
   Nigdy nie należałam do żadnej organizacji, ani do ZMW; ani ZSMP. ani żadnej partii, ani nawet w szkole do chóru [bo mi Bozia poskąpiła talentu, mądra ta Bozia, bo próby chóru były bardzo wkurzające 🙂
   Ta komunistyczna mentalność nadal tkwi w głowach wielu; „kto przy żłobie, też żre”, dlatego każdy myśli że się ustawi i nachapie. Nie wszystkim jest to dane.

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s