Czy są granice ludzkiej głupoty?

Od dziecka wpajano mi zasadę; „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe„.  Szczególnie przewrażliwiona jestem na punkcie żałoby.

Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj komu bije dzwon: Bije on tobie.  [John Donne (z książki The Collected Poems of John Donne)]

Pomna na te słowa starałam się zapanować nad emocjami, jakie wywołały wydarzenia ostatniego tygodnia.  Nie nakręcać się i nie dolewać oliwy do ognia. Wszak z doświadczenia wiem, że wystarczy lekki podmuch wiatru, aby z iskry powstał płomień; a potem przy sprzyjających warunkach  – pożar, który może w mig, całe życie, przemienić w popiół. Człowiek w gorącej wodzie kąpany, inaczej mówiąc narwany, może narobić wielkiej szkody, krzywdy, a czasami naprawić tego już nie sposób.

Nie znałam Zmarłego,  myślami i modlitwą łączyłam się w smutku z pogrążonymi w bólu osobami. Uważam, że żałobę po śmierci  każdego człowieka należy uszanować.  Tak nakazuje mi moje sumienie i tego oczekuję od wszystkich. Niestety, jak zwykle; „psy szczekają, karawana idzie dalej„.  Fala komentarzy [nie tylko na blogach] tak mocno wezbrała, że o mało nie wywołała powodzi. Mocno trzymałam nerwy na wodzy, aby nie sprzeniewierzyć się swoim zasadom i nie wdać się w polemikę z fanatykami, którzy mają patent na rację.  Dziś o godz. 15;17 czyli jeszcze w czasie żałoby narodowej otrzymałam sms, który przekroczył granice wszelkiej przyzwoitości. Miała rację Jadwiga Kolędowa [postać z filmu Wyjście awaryjne] „Podłość ludzka nie zna granic!” Jeśli ktoś łudził się, że ta tragiczna śmierć cokolwiek zmieni w mentalności ludzkiej, to uświadamiam, że bardzo się myli. Zrozumiałam [choć do tej pory jeszcze tliła się iskierka nadziei], że „Polak nową przypowieść sobie kupi, iż przed szkodą i po szkodzie GŁUPI„. Oj, bardzo GŁUPI! Ileż potrzeba jeszcze tragedii, aby naród spokorniał? Przypomnę, tylko niektóre, bolesne wydarzenia;

1 )  sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 doszło w Smoleńsku do Katastrofy polskiego Tu-154, gdzie zginęło  96 osób

2) 19 października 2010 roku ; krwawy atak na biuro poselskie PiS w Łodzi. Krzycząc, że nienawidzi Jarosława Kaczyńskiego i PiS, 62-latek z Częstochowy zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS, i ciężko ranił nożem Pawła Kowalskiego, pracownika biura. Czy te Osoby są mniej ważne od zamordowanego P. Adamowicza? Dla kogo? Każda śmierć przynosi ból.  Wtedy, podobnie jak dziś tylko ze zmianą ról, politycy obu partii wymieniali oskarżenia.  Wtedy PiS, że winę ponosi „kampania nienawiści” Platformy. Zaś PO oskarżyło opozycję o polityczne wykorzystywanie tragedii.

3)  9 grudnia 2012r. Atak szaleńca na Jasnej Górze na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej; tym razem szaleniec miał 58-lat [poprzedni 62 lata]

3) 18 lutego 2014 roku [wkrótce 5 rocz. śmierci]; Dieter Przewdzing został zamordowany 18 lutego 2014 roku tuż przed swymi 70-tymi urodzinami. Samorządowiec był jednym z najdłużej urzędujących w Polsce – gminą zaczął zarządzać jeszcze przed 1989 rokiem. Tajemnicza śmierć burmistrza [mojego kolegi]. Brutalnie zamordowany we własnym domu. Nie wiadomo, kto i dlaczego zabił burmistrza. Prokuratura umorzyła śledztwo. Morderca dotąd nieznany.  Być może żyje pośród nas.
4) 14 stycznia 2019 Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje. Zmarł po zamachu w czasie Finału WOŚP w Gdańsk. Nożownik miał 27 lat. To jest dramat dwu rodzin; rodziny ofiary i rodziny zamachowca. Teraz z kolei  PO twierdzi, że winę ponosi „kampania nienawiści” PiS; zaś PiS oskarża opozycję o polityczne wykorzystywanie tragedii. ROLE SIĘ ODWRÓCIŁY!

Każda śmierć przynosi ból. Szaleńcy byli, są i będą. Jeszcze  nie przebrzmiały echa pogrzebu prezydenta Gdańska, który światowe media nazwały „królewskim”; jeszcze wielu ludzi jest w szoku, a już czytam , że „ o. Ludwik Wiśniewski zakończył „rozejm pogrzebowy politycznych „plemion„. Zaś osobiście na telefon dostaję sms, który ma mnie „ustawić” po jednej ze stron barykady.

BOŻE! czyżbyś odebrał naszemu narodowi rozum  i instynkt samozachowawczy? Proszę, błagam – daj chociaż OPAMIĘTANIE! DOSYĆ OFIAR – PANIE!

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o rozum[z netu]

 

 

Reklamy

31 myśli na temat “Czy są granice ludzkiej głupoty?

 1. No to żałoba się skończyła, możemy chwytać za broń, a bronią w dzisiejszym świecie to tablet, smartfon i klawiatura. Tylko, zaraz, zaraz….Dlaczego Polak wojuje przeciwko Polakowi?

  Polubienie

  1. Dopóki nie otrzymałam dziś tego wkurzającego sms [od Anonima], to planowałam zamieścić notkę o takiej treści;

   „Dziwny jest ten świat,
   gdzie jeszcze wciąż
   mieści się wiele zła.
   I dziwne jest to,
   że od tylu lat
   człowiekiem gardzi człowiek.

   Dziwny ten świat,
   świat ludzkich spraw,
   czasem aż wstyd przyznać się.
   A jednak często jest,
   że ktoś słowem złym
   zabija tak, jak nożem.

   Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
   i mocno wierzę w to,
   że ten świat
   nie zginie nigdy dzięki nim.
   Nie! Nie! Nie! Nie!
   Przyszedł już czas,
   najwyższy czas,
   nienawiść zniszczyć w sobie.

   Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
   i mocno wierzę w to,
   że ten świat
   nie zginie nigdy dzięki nim.
   Nie! Nie! Nie! Nie! Nie!
   Nadszedł już czas,
   najwyższy czas,
   nienawiść zniszczyć w sobie.

   {Cz. Niemen -zm. 17 stycznia 2004 – niedawno minęła 5 rocz. jego śmierci i mało kto o tym pamiętał]

   Polubienie

   1. P.S „Dlaczego Polak wojuje przeciwko Polakowi?”
    Nie udawaj „Greka”; jak wiesz to napisz.
    Jesteś w błędzie; za „broń”, o jakiej piszesz, chwytano dużo wcześniej, nie zważając na tragizm wydarzenia, na ból ani na żałobę.

    Polubienie

 2. Powiem tak, że Polacy dają się manipulować i to negatywnie w mediach wrogich PiS. Uważnie oglądam Tvp Info i Tvn24, które już w ogóle nie oglądam. Tvn24 robi wszystko aby społeczeństwu obrzydzić PiS i pomijają mnóstwo niewygodnych tematów o PO. Jak chociażby zeznania byłej wiceminister finansów w sprawie VAT. Tu trzeba wrócić do źródeł. Czyli jak po raz pierwszy PiS wygrał wybory nie chcąc koalicji z PO… i wtedy zaczęła się sieczka i obrzydzanie PiS. Dlaczego jest to obrzydzanie? Bo PiS chce zdemaskować nadużycia i afery korupcyjne. Ci drudzy nie chcą się skompromitować więc politycy robią wszystko aby PiS wszelkimi sposobami obrzydzić w oczach społeczeństwa i nie dopuszczać do ujawniania, bo na tym stracą. Tu mamy teraz czysty przykład; albo interesy państwa i narodu aby tym ludziom lepiej się żyło, albo interesy partii i prywatne polityków. Wystarczy jeszcze dodać jak Lech Kaczyński wygrał prezydenturę i co z niego zrobiły media TVN-enu. Dopiero po śmierci się opamiętali i zaczęli stwierdzać jaki to był wspaniały człowiek, że Olejnik i Kwaśniewska popłakały się w studiu (kropka nad i”) Jakim językiem mówił Pali-kot, mówi Niesiołowski, Frasyniuk, Pichowicz, Budka, Wałęsa totalna opozycja i Kod. Również wypowiedzi Schetyny, Sikorskiego, Tuska są i będą skandaliczne. Zachowania, potępiania i wyśmiewania za krzyż, tych którzy się modlili za zabitych w Smoleńsku. Zachowanie opozycji i Kodu gdy Kaczyński wyjeżdżał do Krakowa do swojego brata. Czy potrafili to KOD-owcy razem z PO uszanować? Nie potrafili. Dziś jeśli się będą modlić za prezydenta Gdańska ci z PO i stawiać znicze, czy krzyż i pomnik, to co? Jako pisowiec mam protestować ? Pomimo tego, że Adamowicz odbiegał od katolicyzmu będąc katolikiem? Nie razi mnie to. Kto ma ochotę niech się modli co miesiąc i stawia pomniki. Tylko dlaczego PIS był potępiany, jak się modlono za ofiary katastrofy. Kto mówił o moherowych beretach,(pogarda dla starszych kobiety) ? kto mówił wybić kaczki?, „prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”?, kto zasztyletował p.Rosiaka w biurze Europosła w Łodzi w 2010r.?, kto oblał farbą biuro poselskie p. Beaty Kempy? . Gorzej jednak jeśli są tacy , którzy nie dopuszczają do siebie myśli, że racji mogą nie mieć. Wypowiedź Rabieja ma na celu dzielić czy jednoczyć?, jest pełna nienawiści, ale co się spodziewać po człowieku, który kocha inaczej i chce mieć dziecko z drugim chłopem. Ten fakt sprawia, że ma zaburzone widzenie prawdy. Ok. Wystarczy już tych spostrzeżeń???.

  Polubienie

  1. Mirku> ale to już było – i daj Boże- nie wróci więcej. Choć strach pomyśleć, co się wydarzy, jak rozpocznie się kampania wyborcza. Obie strony mają dużo za uszami i uważam, że każdy powinien uderzyć się we własne, a nie cudze piersi;
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

  2. To nie PiS nie chciał koalicji z PO, tylko Po nie chciało koalicji z PiS, po tym jak Tusk przegrał prezydenturę z Lechem Kaczyńskim. Dla uściślenia.

   Polubienie

   1. Nie Spoko Fizyk wybory prezydenckie to już było pozamiatane jeśli chodziło o koalicję z PO. Ja mówię o źródle początku,a to był rok 2005. Wybory zakończyły się zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska. Przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska wielokrotnie deklarowały chęć zawarcia koalicji (tzw. POPiS). W czasie jednej z konwencji wyborczych przewodniczący PO Donald Tusk zaatakował PiS, nakreślając różnice pomiędzy PO a tą partią, czym wprowadził Jarosława Kaczyńskiego w zdumienie. Prezes PiS powiedział: „Słuchając takich słów, mam wrażenie, że zatraciliśmy pewne poczucie wspólnoty kulturowej, która nas łączyła z Platformą. PO pomimo przegranej chcieli uzyskać najważniejsze sektory państwa na co PiS się nie godził co rozwścieczyło PO.Skoro ja wygrałem to ja decyduje kto i gdzie. Poza tym ich wizja państwa była inna od wizji PiS. Według Lecha Kaczyńskiego Donald Tusk odrzucił wówczas współbudownicze IV Rzeczypospolitej, a zaczął reprezentować program nazwany przez Jarosława Kaczyńskiego restauracyjnym itd. Itd. Co w perspektywie okazało się, że PO tylko szkodziła doprowadzając do kolosalnych korupcji i nadużyć nie bacząc na dobro i poprawę warunków obywateli Polski.

    Polubienie

    1. A dla ścisłości ludzi polityki związanych z Janem Olszewskim nazywano oszołomów. Rząd Olszewskiego upadł 4 czerwca 1992 w tzw. noc teczek, po ujawnieniu przez szefa MSW Antoniego Macierewicza archiwaliów SB – listy polityków figurujących w archiwach MSW jako konfidenci komunistycznych służb specjalnych. Na liście tej znajdował się m.in. Lech Wałęsa, który 4 czerwca wnioskował o odwołanie premiera. Z tej przyczyny wizja Państwa przez Wałęsę i jego popleczników Tusk,Pawlak,Niesiołowski i ci dzisiejsi politycy PO jest przyczyną powstania partii która się przeciwstawi tym politykom. Geneza Prawa i Sprawiedliwości sięga marca 2001. U podstaw powołania nowego ugrupowania leżał konflikt wewnątrz Akcji Wyborczej Solidarność pomiędzy ministrem koordynatorem służb specjalnych Januszem Pałubickim i ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim. Na skutek konfliktu minister Lech Kaczyński skierował list do premiera Jerzego Buzka, w którym zarzucił brak reakcji na działania kwestionujące zasadę praworządności oraz poparcie przez premiera tych działań. Skutkiem listu było zdymisjonowanie Lecha Kaczyńskiego].Czyli komuna w sądach prokuraturze i sektorach państwa nadal ma mieć wpływy.Na co Kaczyńscy się nie godzili. Po odejściu z rządu i AWS bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy zostali inicjatorami nowej formacji politycznej Prawo i Sprawiedliwość. Ponieważ nie można było kierować państwem gdzie wpływy mają dalej komuniści z agentem Bolkiem na czele. Od tego momentu każdy pisowiec to oszołom i zaczęła się kampania nienawiści do PiS trwająca do dziś.

     Polubienie

   2. Przez chwilę się wtrącę – PO była pewna, że to ona będzie zwyciężcą wyborów i swoich apetytów ministeriallnych nie zmieniała po przegranej. I wtedy doszło do pewnej polaryzacji wewnątrz samej PO – Jan Rokita optował wtedy za tym, by godząc się z pewną porażką i obniżając pierwotne aspiracje ministeriane wejść jednak do rządu. Przeciwną opcję reprezentował Schetyna (który w moim przekonaniu był głównym architektem tego, że POPiS nie powstał), który w niczym nie chciał ustępować, zakładając, że jak PiS się na to nie zgodzi, to w następnych wyborach PO zdecydowanie wygra nad PiS-em (co zresztą się stało). To wtedy ruszyła cała machina deprecjonowania polityków PiS. Po wygranej opcji Schetyny, Rokita przestał w ogóle istnieć w polityce.

    Polubienie

  1. Moje pobożne życzenie to ; obyś nie miał racji. Niestety, natura ludzka jest taka, że cudze grzechy widzi po lasem, zaś swoich nie widzi pod nosem.
   Popatrz sam > słowa o. Ludwika Wiśniewskiego ;
   trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innym„. Dominikanin otrzymał długie brawa po swoim przemówieniu. To oznacza, że mało kto uznał, iż dotyczą one właśnie jego. A gdzie skrucha, pokora, wstyd? zamiast opamiętania – brawa? Zło nagradzać brawami? Z czego się cieszą, że to reprymenda dla innych? dla mnie nie, bo ja jestem „święta”? Popatrz, jak wielu dziś chodzi w aureoli i cieszy się, że Dominikanin skarcił „innych” – to jest postawa katolika? Dla mnie to szok.
   List do Rzymian: „Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. Niech was ożywia to samo wzajemne uczucie. Nie gońcie za wielkością, lecz do tego się stosujcie, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych. …” (12,14-21).

   Polubienie

   1. Basiu – wpisałam tu wczoraj moje wspomnienie o ojcu Wiśniewskim, to i mój ojciec duchowy, przed Gdańskiem był w duszpasterstwie akademickim Wrocławia …wydeptaliśmy z Nim dziesiątki kilometrów, prowadziliśmy dziesiątki dyskusji w drodze, w kapeluszu, z rozwianym habitem, wyglądał jak”wpieniony anioł. … czytam komentarze i może sobie to zbyt osobiste wspomnienie daruję.
    powiem tylko, że widzę po Adamowiczu, po jego urzędnikach, po stosunku do matki mordercy, czy uchodźców – ta sama szkoła, co ja, ten sam świat … 🙂 po na uczniach widać rękę nauczyciela

    Jeśli chodzi o polityczne wytłumaczenie słów, to do kogo bardziej są zwrócone, bardzo łatwo odczytać w szerokim artykule, jaki zamieścił czas temu chyba w Tygodniku Powszechnym, (ale ręki sobie nie dam uciąć, że tam) … artykuł nosi tytuł OSKARŻAM , zostawię dla siebie, kogo wyrażnike wskazując palcem oskarżał

    Polubienie

    1. Trochę się zdziwiłam, bo…wspomnienia nie widziałam; niemniej dziękuję Ci za wyjaśnienie. Mnie bardzo zbulwersował anonimowy sms nadesłany w porze żałoby, którego treść była pełna nienawiści, stąd ta notka;
     pozdrawiam 🙂

     Polubienie

 3. I znowuż wychodzi, że ksiądz Tomasz miał rację, pisząc, że nie wolno sprawować katolickiego pochówku dla ateistów i tych którzy głoszą nauki niekatolickie. Bo skoro Adamowicz pochowany w samej Bazylice, to znaczy Kościół jest już za Gender, prawami LGBT etc.

  Polubienie

  1. Zbyszku> hierarchowie Kościoła biorą wzór z polityków, dlatego też są podzieleni. To tylko „prochy” spoczywają w kościele, a ciała wielu ludzi prostych, choć świętych nie ma wcale swego miejsca pochówku.
   Człowiek jest tak małostkowy i tak pyszny, że przywiązuje wagę nawet do „królewskich” pogrzebów.
   Konopnicka pisała w wierszu; ” A jak poszedł król na wojnę…„;

   A jak poszedł król na wojnę,

   Grały jemu surmy zbrojne,

   Grały jemu surmy złote

   Na zwycięstwo, na ochotę…

   A jak poszedł Stach na boje,

   Zaszumiały jasne zdroje,

   Zaszumiało kłosów pole

   Na tęsknotę, na niedolę…

   A na wojnie świszczą kule,

   Lud się wali jako snopy,

   A najdzielniej biją króle,

   A najgęściej giną chłopy.

   Szumią orły chorągwiane,

   Skrzypi kędyś krzyż wioskowy…

   Stach śmiertelną dostał ranę,

   Król na zamek wraca zdrowy…

   A jak wjeżdżał w jasne wrota,

   Wyszła przeciw zorza złota

   I zagrały wszystkie dzwony

   Na słoneczne świata strony.

   A jak chłopu dół kopali,

   Zaszumiały drzewa w dali.

   Dzwoniły mu przez dąbrowę

   Te dzwoneczki, te liliowe…”

   Tu masz odpowiedź na swoje pytanie z pierwszego komentarza;
   Dlaczego Polak wojuje przeciwko Polakowi?
   żądza władzy, pieniądza, zaszczytów i królewskich pochówków omamia
   i sprawia, że wojowanie w modzie.

   Polubienie

   1. Basiu – pochowanie w bazylice to „pomysł” Głódzia, On zaproponował rodzinie … nawiasem mówiąc trochę się nie dziwię tylu kościołom pomógł, bazylika Mariacka też wiele mu zawsdzięcza

    a pogrzeb był królewski nie dzięki ceremonii, a dzięki miłości tysięcy ludzi, płonącemu sercu …
    co do pomników to wątpię by chcieli mu stawiać, pomnik już ma – hospicjum księdza Dutkiewicza

    Polubienie

    1. Malino> to dla mnie wielkie zdziwienie, że to pomysł abp. Głódzia, bo …naczytałam się tyle paszkwili na temat abp. Głódzia [Przydomek „Flaszka” na marginesie tylko jeden link https://natemat.pl/54775,20-lat-milczenia-o-ekscesach-alkoholowych-abp-glodzia-dla-przecietnego-polaka-nie-ma-znaczenia-ze-biskup-to-pijak%5D że mi się to w głowie nie mieści.
     Może nie chciał być gorszy od Dziwisza, który udostępnił Wawel dla L.Kaczyńskiego??? nadarzyła mu się okazja, aby też wykazać się swą ważnością???
     Malino ceremonia była okazała, królewska, ale racja – ludzie pokazali swoje serce; zachowali się jak przystało na prawdziwych chrześcijan; „Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą.”

     Polubienie

     1. Malino> co do tych Twoich słów; „trochę się nie dziwię tylu kościołom pomógł, bazylika Mariacka też wiele mu zawdzięcza„:
      ja się nie dziwię, że pomógł, bo jako prezydent miał ku temu sposobność-władzę; a poza tym wyczytałam, że
      w oświadczeniach majątkowych Pawła Adamowicza w latach 2010 – 2012 zabrakło wzmianki o dwóch z pośród siedmiu posiadanych przez niego mieszkaniach. Oczywiście prezydent Gdańska tłumaczył się pomyłką. Normalna rzecz – jak się ma tyle mieszkań to ciężko się ich czasem doliczyć. Podobnie Adamowicz miał problem z doliczeniem się oszczędności na kilkunastu kontach„.
      Fiu…fiu 7 mieszkań, tyle kasy na kontach, to co za problem być łaskawcą i darczyńcą? Nie to żebym mu zazdrościła; [mój kolega mawiał; kto pracuje, ten ma];
      ale czy to był „wdowi” grosz na pomoc tym kościołom?

      Polubienie

    2. Zbyszku -rozumiem, że to pytanie do Maliny, choć wkleiło się pod moim komentarzem.
     Dla mnie kościół to jest miejsce modlitwy a nie pochówku. Według mnie – nie godzi się robić z domu Bożego, domu modlitwy cmentarzyska. Uważam to za PROFANACJĘ tego miejsca.

     Polubienie

  2. jak Adamowicz był ateistą czy głosił nauki niekatolickie to ja dokładnie też …
   Pięknie określił Adamowicza dominikanin ze Szczecina – czysta Ewangelia, człowiek franciszkowy i tisznerowy … cóż tacy też mają prawo katolikami się czuć, czy może nie ?
   nie znam księdza Tomasza ale szczęściem znam wprost przeciwnych … nie wiem, jeśli kiedyś na „tomaszowego” księdza natrafię to jak nic spocznę pod płotem, nic to, wszak nie jest ważne gdzie spocznę tylko gdzie powędruję

   Polubienie

   1. Malino > wspominamy ks.Tomasza i ks.Adama-Wrocław [blog ks.Tomasza nagradzany w konkursie jako najlepszy]. Między innymi, to ja zostałam tam nazwana „diabelstwem” przez ks.Adama. Oberwało mi się, bo stanęłam w obronie kobiet, gdy pisał; „ogień siarki na takie matki, lekarki i kobiety”. To wtedy natrafiłam na określenie; „błogosławcie a nie złorzeczcie”, co ośmieliłam się skierować do tych księży.
    Nic to, co tam ja ?- Spoko Fizyk i Leszek bardziej mu się narazili 🙂
    To nie my przydzielamy prawo komukolwiek czucia się katolikiem. Każdy ma swoje sumienie.

    Polubienie

 4. A oto jak ten pierwszy dzień bez nienawiści wygląda – oryginalny twitt wicedyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś już usunął – są tylko kopie. Ale wrzuććie do google właśnie to nazwisko – Jarosła Trybuś

  Polubienie

  1. Leszku- znaki [sygnały] nienawiści były już przekazywane w dniu śmierci Prezydenta, lecz ludzie pogrążeni w bólu tego nie odnotowywali i wcale nie ze strony PiS, który taktowanie milczał i znosił te ataki. Kiedy wczoraj otrzymałam anonimowy sms pełen nienawiści, to aż się we mnie zagotowało.
   Postraszyłam policją.
   Nie mieści mi się w głowie, że ludzie mogą być tak zacietrzewieni.

   Polubienie

 5. Aby nie było wątpliwości, znałem Adamowicza osobiście. Był nawet okres, że mi się kłaniał. Do ludzi podchodził z uśmiechem i do każdego życzliwie. Gdy był prorektorem do spraw studenckich, to moi studenci bardzo życzliwie się o Nim wypowiadali. Faktem jednak jest, że jako polityk był fatalny. Nie znam jego religijnych wypowiedzi, poza tymi, które były w TV. Te jednak nie wskazują na Franciszkowski charakter. To znaczy, uściślijmy o jakiego Franciszka chodzi. Czy o tego świętego, czy o obecnego papieża. Bo jeśli często zarzucam katolicyzmowi, że daleko odszedł od ewangelii, to obecny papież odchodzi od ewangelii i od katolicyzmu. I generalnie robi się niewesoło.

  Polubienie

 6. Taki wiersz znalazłem, może nie jest On wybitny, ale generalnie pasuje:

  A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi

  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt

  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili

  Po bogactwie cień zostaje
  I choć śmierć nasz grosz wydaje
  Nie kupimy skrawka nieba
  Na niego zasłużyć trzeba .

  Autor Marceli Szpak.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s