Mowa miłości ???

Miłość i nienawiść to uczucia, które decydowały o życiu ludzi i narodów.

Przy okazji dyskusji nad wyeliminowaniem „mowy nienawiści” przeglądam sobie różne strony i blogi. Tak z ciekawości – czy ludzie wyciągnęli wnioski z tragicznego wydarzenia? czy zmienili swą mentalność? czy choćby odrobinę zmądrzeli ? czy się opamiętali? Czy posługują się językiem miłości bliźniego? Przykłady;

1)  współczesny azotoks [cytat z pewnego bloga]

Bardzo przepraszam tych którzy są członkami PIS-u lub opowiadają się po ich stronie. Nie liczcie na moją przyjaźń czy nawet akceptację. Jesteście członkami zorganizowanej grupy przestępczej na którą należy wynaleźć współczesny azotoks i wytępić z polskiego życia politycznego„.

„/Wykluczyłem ze swego grona znajomych którzy opublikowali zamieszczoną powyżej grafikę/.”[słowa Piotra jako ostrzeżenie m.in. dla mnie, bo tą grafikę opublikowałam tutaj].

Pytam – czy przyznawać się do znajomości z kimś, kto marzy o tym aby wytępić swoich przeciwników politycznych??? a może unikać jak ognia, aby nie zarazić się tym „językiem miłości”??? A może należałoby to  zgłosić prokuraturze, skoro „akty zgonu politycznego” są karalne, to owo „wytępienie” również podlega pod ten sam paragraf???

2) oryginalny twitt wicedyrektor Muzeum Warszawy

„Jarosław Trybuś już usunął – są tylko kopie. Ale wrzućcie do google właśnie to nazwisko – Jarosław Trybuś  ” [komentarz Leszka]. Wrzuciłam i natrafiłam na;

http://www.fronda.pl/a/skandaliczna-grafika-na-profilu-wicedyrektora-muzeum-warszawy-jest-reakcja-trzaskowskiego,121200.html

3) Obrzydliwe wypowiedzi polityków PO w mediach;

a) Elżbieta Bieńkowska; „To był mord polityczny absolutnie spowodowany tym, co jedna strona w Polsce robi„- oceniła.

b) rzecznik PO, Jan Grabiec; „Wszyscy mamy świadomość, że na prezydenta Pawła Adamowicza został wydany polityczny wyrok. On miał zniknąć z życia publicznego. Instytucje podległe politykom ten wyrok realizowały.”

Pytam – przez kogo wydany wyrok; bo… na tej samej zasadzie – insynuacji- mogę powiedzieć że wyrok wydali koledzy z PO, jako zemstę na kontrkandydacie J. Wałęsy  na prezydenta Gdańska. Stwierdzam, że krótką pamięć mają politycy PO.

c) europoseł PO, Róża Thun,

która jeszcze w trakcie żałoby, tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska, zamieściła  obrzydliwy wpis na Twitterze.

Chłopcy sobie wymyślili zamach smoleński i tak długo jątrzyli aż doprowadzili do zamachu gdańskiego. Co gorsze: nie mam wrażenia, że zamierzają przestać”- skomentowała polityk, zamieszczając zdjęcia z ostatniego pożegnania samorządowca„.

d)  „Tak Schetyna „kończy” z nienawiścią…

http://www.fronda.pl/a/tak-schetyna-konczy-z-nienawiscia,121175.html

 

e) Kamil Durczok;

„wpis Durczoka na jednym z portali społecznościowych: „Dziś czas na żałobę, żal i milczenie. Ale jutro otwieram moją zdradziecką mordę. Po ludzku, wyraźnie i bez idiotycznych wątpliwości, jasno mówię: jeden psychol, mały i zakompleksiony facecik, rozwalił nam Polskę na kawałki! #niemazgody #MuremZaOwsiakiem #StopNienawisci”

http://www.fronda.pl/a/zgrzyty-i-hipokryzja-w-bazylice-mariackiej,121183.html

Murem za Owsiakiem? A któż to tak bardzo zagraża Owsiakowi, że potrzebny kolejny mur? Kto odpowiadał za bezpieczeństwo podczas imprez takich jak WOŚP?

Prawo nie pozostawia wątpliwości: za bezpieczeństwo odpowiada organizator. To na nim spoczywa obowiązek zapewnienia służb porządkowych, najczęściej w postaci wynajętej firmy ochroniarskiej. Jerzy Owsiak podkreślał otwarty charakter imprez Orkiestry. Według niego trudno „jednoznacznie” mówić o złym zabezpieczeniu wydarzenia w Gdańsku, bo uchronienie się przed człowiekiem, który ma złe zamiary, jest „piekielnie trudne”….Pracownicy fundacji przyznawali jednak nieoficjalnie, że bezpieczeństwo nie było nigdy priorytetem tej imprezy. Wręcz przeciwnie, zawsze chodziło o to, by dostęp miał każdy. Co więcej, nie było nigdy odgórnych wytycznych z Warszawy dotyczących bezpieczeństwa. Jak usłyszeliśmy, poszczególne sztaby – niejednokrotnie w bardzo bliskiej współpracy z władzami miast – decydowały o tym same„.

Jak zwykle; „Kowal [organizator=sztab+ władze miasta] zawinił, a powiesili Cygana„[PiS] przypisując wydarzeniu „mord” polityczny zwalili winę na PiS. Kozioł ofiarny musi być, a ponieważ zbliża się kampania wyborcza, to woda na młyn, aby obrzydzić suwerenowi tą partię. O jak bardzo przyprawia mnie to o „nerw„.

Pytanie, czy osoby publiczne i hejterzy, mówiący, że Adamowicz został zamordowany z powodów politycznych i pośrednio lub nawet bezpośrednio sugerujące winowajcę (innego niż 27-letni kryminalista, który zadał politykowi śmiertelne ciosy nożem), będą gotowe ponieść odpowiedzialność za dalszą eskalację nienawiści i agresji???

Na złość mamie, odmrożę sobie uszy”. NIKIM NIE GARDZĘ, jednak  w gwarze śląskiej odpowiem; „a prawie” nie będę głosować na Tuska, choćby znajomy wymyślił „nowoczesny azotoks” [jeszcze nie wiem na kogo miałabym głosować  i czy w ogóle będę głosować, ale na przekór Piotrowi składam deklarację].  Na przekór Durczokowi nie będę stać murem za Owsiakiem, bo bardzo mnie razi zwalanie winy na innych. Nie darzę sympatią  G.Schetynę, bo „lichy” z niego katolik. Wychodząc z mszy św. pogrzebowej dał dowód, że nie zna przypowieści o Faryzeuszu i Celniku.

Ojciec Ludwik Wiśniewski powiedział między innymi;

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapytał: co jeszcze musi się stać byśmy się przebudzili? Skoro wydarzyła się taka straszna tragedia, to obowiązkiem było powiedzieć, że musimy się obudzić. Natomiast Grzegorz Schetyna się pogubił. To co powiedział po mszy w Gdańsku nie dodaje mu autorytetu. Jak można było powiedzieć, że to wezwanie było skierowane do innych? A oni są niewinni? Jeżeli ktoś na takim stanowisku uważa się za niewinnego to się kompromituje„.

pogrzeb

Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach.
(Mt 23, 6)

Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
(Mt 23, 12)

http://www.fronda.pl/a/lubia-zaszczytne-miejsca-i-pierwsze-w-synagogach%2C121224.html

Konrad Piasecki: ,,Szukanie na siłę odpowiedzialnych za szaleńczy, irracjonalny czyn jest nieprzyzwoitością. Ataki osób zaburzonych na osoby publiczne zdarzają się wszędzie. I stan emocji politycznych nie musi mieć z tym czegokolwiek wspólnego”.

42 myśli na temat “Mowa miłości ???

 1. Basiu – Jarosław Kaczyński za mord na Rosiaku OFICJALNIE, jako przywódca ówczesnej opozycji, oskarżył rząd , PO i personalnie Donalda Tuska … politycy PIS, we wszelkiej maści mediach, przez wiele dni twierdzili dokładnie to samo … o miłości cisza była jak makiem zasiał, bardzo niewygodna wtedy miłość się wydawała
  ————-
  A TERAZ O OWSIAKU – ja rozumiem kabarety, memy, szopki, jakieś owsiki, rysunki, czy pokraczne kukiełki – to jest ironia, satyra , różnie można nazwać, to mieści się w kanonach rzeczy bez smaku, ale utarło się, dopuszczalnych – jednak pokazanie, że Owsiak kradnie z Gronkiewicz Walc wszystkie pieniądze z Orkiestry, napełnia własne worki, a dla potrzebujących ma jeden banknot, to już nie mieści się w kategorii drwina, satyra, ironia – to jest normalne pomówienie i oszczerstwo, nikt nie przeprosił nikt pomówienia nie wycofał, na stronie autorki dumnie wisi a autorka się chełpi … o czym tu mówimy, o jakiej miłości ? katolicka telewizja nie wie, że oszczerstwo wymaga ODWOŁANIA OSZCZERSTWA nie odwołania autorki, bo oszczerstwo w świat poszło i funkcjonuje … o jakiej miłości mówimy – o takiej jak pani Mazurek, która jako rzecznik grozi teraz oficjalnie KONSEKWENCJAMI jeśli ktoś będzie pis oskarżał? a gdzie była gdy pis z oskarżeniami szalał ? czy wtedy rzecznik oficjalnie posłom pisu groził konsekwencjami ? siedzieli może, albo kary płacili ?
  ————-
  Basiu – a może, paradoksalnie, ten, co kiedyś oskarżał teraz powinien poczuć, jak to jest być oskarżanym, bo inaczej się nie nauczy i nie zrozumie ? i wzajemna walka nie skończy się nigdy
  może ci, co niestworzone rzeczy mówili o katastrofie smoleńskiej poczują jak to jest, gdy nawiedzeni zaczną teraz dziwne teorie na temat zabójstwa tworzyć ? może ci, co rzucali w twarz – zabiliście brata poczują jak to jest , gdy ktoś im rzuci w twarz – zabiliście ojca i męża ? … może inaczej ludzie się nie nauczą …
  ————
  Basiu – pis wylał takie kubły pomówień i obrzydlistwa na Adamowicza (nie mówię o finansach ale o uchodźcach) pis niestety zaszczuwał nawet rodzinę, groził kwitami które to „niby są” … Adamowicz był po szkoleniu u papieża Franciszka na temat jak pomagać uchodźcom, to czego się tam nauczył wdrażał w Gdańsku, to co go w odpowiedzi spotkało od pisu było rzeczą straszną, narodowcy swój akt zgonu tylko dołożyli do góry plugastwa. Dziwisz się oskarżeniom, że pis rozniecił nienawiść przeciw Adamowiczowi ? no co, miłość wzniecił? kazał ktoś pisowi ? wiadomo, antyimigracyjna nagonka jest po myśli elektoratu i dodaje głosów ale jest w takim wykonaniu wyjątkowo paskudna, teraz umywanie rąk i głoszenie miłości wszechogarniającej jest bardzo wygodne … a szczere oburzenie że PO nie poczuwa się równie winna wzniecanie tej właśnie nienawiści jest trochę dziwne, to przez ten hejt i pisowską mowę nienawiści względem Adamowicza Schetyna bał się wystawić Adamowicza, wiedział jak taki hejt działa.
  ————
  napisałaś jak to wygląda z jednej strony odpowiedziałam jak z tej drugiej

  Polubienie

  1. Malino – masz prawo napisać swój punkt widzenia. Nic nie jest li tylko białe i li tylko czarne. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
   Zauważ, że ja przestałam zaglądać na Twój blog polityczny, gdyż uważam, że tam swymi karykaturami oraz treściami również „lecisz po bandzie”. Dla mnie Twój blog polityczny także jest hejtem i mową nienawiści. Rzekłabym; „przygania graca gracy a oba jednacy”. Dawno temu nawet „piłam” do Ciebie jedną notką ale już nie pamiętam jaką 🙂 a potem wolałam tam więcej nie zaglądać.
   Taka już moja natura, że im bardziej ktoś mi coś obrzydza albo kimś pogardza, to staję się bardziej przekorną. Przecież ja mam także oczy, swój rozum, swój odbiór i prawo do swego zdania.
   Adamowicza nie znałam i już nie poznam. Nigdy się nim nie interesowałam. Za życia chyba nie był taki święty skoro pojawiły się zarzuty prokuratury. O zmarłych źle się nie mówi więc Cześć jego pamięci, ale…przepraszam, że nie odniosę się do postawionych tutaj przez Ciebie tez, lecz…Twój pogląd jest, moim zdaniem kontrowersyjny. Obecne działania PO usprawiedliwia dawne zachowanie PiS-u? Czy taką linię obrony przyjmą także na Sądzie Ostatecznym?

   P.S nie wiem czy zauważyłaś – pod poprzednią moją notką jest pytanie do Ciebie.

   Polubienie

   1. szczęściem ja u siebie do Ciebie nie piłam …

    Fakt – raz wymieniłyśmy sprzeczne poglądy w komentarzach pod moim postem o uchodźcach, szczęściem się wzajemnie nie „pomordowałyśmy” ani nie poobrażałyśmy jedna na drugą …w zgodzie zostałyśmy każda przy swoim 🙂

    a po cichu ci powiem, że zaczęłam się zastanawiać jak to moje „kazanie na dole” wygląda od strony „postronnych” czytających. Zadzwoniłam do znajomego księdza (w końcu od kazań jest) poprosiłam, żeby notkę przeczytał, wysłałam link i ciekawa byłam, co odpowie…
    odpowiedź usatysfakcjonowała mnie o wiele bardziej, niż bym sobie mogła wymarzyć :).
    ——————————————————–
    idę czytać pytanie – nie zauważyłam

    Polubienie

    1. Mnie aż tak bardzo temat „uchodźców” nie kręci, gdyż uważam, że obie strony dyskusji mają rację. To bardziej strach [strach ma wielkie oczy] i ograniczone możliwości ludzkie sprawiają, że zachowuję dużą rezerwę do tego pomysłu. Mamy swojego „bałaganu” i biedy za wiele, aby do tego jeszcze dorzucać problemy innych. Tu masz przykład – nie radzimy sobie z własnym „piekiełkiem”, choćby w tej nienawiści, podziałach i przestępstwach, a mielibyśmy dzielić się nim z innymi?

     Mnie bardziej dobija to szczucie jednych na drugich; przybiera to różne formy, ale nie mieści mi się w głowie, że katolik może stosować takie „wet za wet„;
     od kiedy trafiłam na Twój blog polityczny, to od tamtej pory, gdy piszę słowa: „nu zając ja ci jeszcze pakażu na co mnie stać”, to mam na myśli Ciebie. 🙂 bo stać Cię na wiele, ale czy zawsze w słusznej sprawie???
     Napisałaś, że zasięgnęłaś opinii „znajomego” księdza o Twej notce [szczerze – nie pamiętam treści], więc dla mnie oczywistym jest, że posypały się pochwały, ale….sama widzisz jak bardzo sami księża różnią się w ocenie nie tylko kapłańskich „kazań”;
     Przykład;
     Ksiądz Daniel Wachowiak mocno skomentował zachwyty nad przemówieniem dominikanina, o. Ludwika Wiśniewskiego na koniec uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza.

     „Człowiek posługujący się językiem nienawiści, budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać” -powiedział zakonnik. Ojciec Ludwik Wiśniewski zebrał oklaski. Co ciekawe, głównie od osób, którym z Kościołem zbytnio nie po drodze. Ile z tego zostało zrozumiane, najdobitniej pokazuje chyba komentarz lidera PO, Grzegorza Schetyny.

     Jeśli po jakimś kazaniu zaczną mnie chwalić i oklaskiwać ludzie, którzy po homilii nadal będą popierać aborcję, ruchy LGBT, będą zionąć „tramwajowym” antyklerykalizmem, wybiórczo traktować dogmaty Kościoła i widzieć grzechy wszędzie z wyjątkiem siebie, to mnie nie słuchajcie!– napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak”.

     Polubienie

 2. Basiu – grafika, jak widzę, jest podpisana – kliknij „lubię” jeśli gardzisz Tuskiem

  dziwisz się, że dla Piotra ludzie, którzy gardzą Tuskiem godni są wykluczenia ze znajomych … to ja się dziwię, że Ty się dziwisz … chciałabyś mieć wśród znajomych na fb tych którzy kimś gardzą ?
  znasz Piotra, czytałam Twój komentarz na Jego blogu, Piotr nie gardzi ludźmi i nie rozumiem dlaczego akurat do siebie to wzięłaś ?

  Polubienie

  1. Malino g~`woli wyjaśnienia; nie mam konta fb;
   tak znam Piotra > Piotra poznałam na „Watrowisku” w Rudniku Wielkim;
   treść tu zacytowana jest skopiowana nie z bloga Piotra lecz z Kneziowiska; a autorem notki jest właśnie Piotr;
   http://www.kneziowisko.pl/niech-zyje-pieknoduchostwo/
   Wyraźnie podkreśliłam w notce, że NIKIM nie gardzę, to byłoby wbrew moim przekonaniom religijnym;
   NIKIM, więc dlaczego Tusk miałby być wyjątkiem? Jednych lubię bardziej, innych mniej, ale żeby kimś pogardzać, albo kogoś potraktować azotoksem – to już nie mieści się w mojej głowie.
   Natomiast na kogo będę [lub nie] głosować, to …w chwili obecnej nie zaprzątam sobie tym głowy.

   Polubienie

 3. odczytałam teraz – to pytanie o pomoc kościołowi, biegiem odpowiadam –
  o tej pomocy poinformował ksiądz, proboszcz bazyliki, raczej nie zakładam, że kłamał
  Adamowicz, jako oczywiście prezydent miasta, bardzo się włączał w renowację kościołów gdańskich, których jest sporo, jak dziękował ksiądz w renowację samej bazyliki było to nawet „bardzo znacznie”. Bazylika jest największym na świecie sakralnym obiektem ceglanym, a cegła gotycka … wiesz jak liczy się koszt renowacji ceglanej ściany ? podaje się koszt nie metra kwadratowego, a decymetra kwadratowego. Akurat ja zajmuję się renowacją kościołów maleńkich i tych wielkich i powiem ci, że zwykle to finansowanie odbywa się z różnych dotacji, fundacji, z unijnych pieniędzy, zbiórki własnej, włączenie się miasta to niezwykle rzadka praktyka, miasta też czasami pomagają, ale to kropla, bo koszty są gigantyczne, powiem nawet mało wyobrażalne … Tu podobno Adamowicz bardzo włączył miasto, dziwne ? przecież to lewak i komunista, przecież PO to lewactwo i w radzie miasta miało przewagę, a tu nagle ksiądz wychodzi i mówi ilu księży dziękuje za pomoc …
  a drugie to hospicjum księdza Dutkiewicza, które to hospicjum wspierał bardzo i jako prezydent z miejskich funduszy i prywatnie z własnych pieniędzy, … ile hospicjum zawdzięcza to mówiła prowadząca.
  Kościół przy okazji zrobił piękną akcję, tacę zebraną na pogrzebie przeznaczył w całości dla rodziny z Aleppo, tej której od miesięcy finansowo pomagał z własnych pieniędzy Adamowicz.

  Polubienie

 4. Rafał Ziemkiewisz w DoRzeczy (radzę przeczytać całość):
  Bardzo rzadko zgadzam się z „opozycją totalną”, więc skoro się tak stało, muszę ten fakt odnotować.

  Nie ma symetrii. Wiceprzewodniczący PiS nie zaprosi na „zimny budyń krojony nożem”, jak Palikot zapraszał na „kaczkę po smoleńsku i krwawą Mary”. Żaden pisowiec nie będzie w telewizji obruszał się, że Tusk (czy ktokolwiek inny) przyszedł na pogrzeb „w czarnym garniturze jak jakiś Breżniew”, żaden pisowiec nie będzie gdańszczanom gasił zniczy moczem ani w czasie, gdy je zapalają, puszczał przez gigantofon „kaczuszek”, żaden nie będzie organizował na fejsie wydarzenia „wyp…my serce ze zniczy z Gdańska” – a kiedy wdowa i sieroty zechcą pójść na grób zmarłego, pisowcy na pewno nie będą im blokować dostępu wyjąc i bluzgając.

  Polubienie

   1. argumentów ad meritum mi nie brakuje – przewodniczący partii nie wyzwie od zdradzieckich mord i kanalii, minister nie wyzwie od komunistów i złodziei, przewodniczący partii nie wyzwie części narodu od drugiego sortu, marszałek nie zaproponuje odszczurzania, posłanka nie wyzwie od zdradzieckich mord, nikt nie zrobi z Krzyża substytutu pomnika, nikt nie będzie ranił dzieci i wdów wyciągając z grobu ich najbliższych wbrew protestom … radny opozycji nie wypije po pogrzebie toastu za to, by Adamowiczów było więcej ! mogę dalej, ale po co, gratulacje za błyskotliwość odebrałam i zrozumiałam …

    Nie chciałam mnożyć politycznych oskarżeń (to odnośnie meritum), napisałam jeden cytat, który dla mnie, wierzącej, dyskwalifikuje dziennikarza i tyle.

    Polubienie

    1. Problem w tym, że te oskarżenia są kierowane w próżnię. Jak Ktoś się odzywa, na zasadzie, że uderz w stół, a nożyce się odezwą, to już jego problem. Nie czuję się zdradziecką mordą, bo nikogo, nie zdradziłem, nie czuję się gorszym sortem, bo na Polskę do carycy nie donosiłem. Nie czuję się złodziejem, bo nikogo nie okradłem. Ale jak Ktoś mówi, że dorżnie watahę, to się boję, bo nie wiem Kogo ma na myśli. Czaisz różnicę?

     Polubienie

    2. No to zacytuję daej Rafała Ziemkiewicza:
     Te wszystkie – a można by je przecież wyliczać godzinami – przejawy nienawiści i skrajnego zbydlęcenia po Smoleńsku inspirował lider PO cynicznie, z premedytacją, jednocześnie z obłudą świętoszka Tartuffe’a winiąc o to przeciwników. Niejeden dziennikarz może potwierdzić, co „off record” mówili działacze PO o wskazówkach otrzymywanych na partyjnych szkoleniach z pijaru. Uczono ich, że „Kaczyński to małpa w klatce”, i trzeba „kopać w klatkę” (ta fraza nawet weszła na stałe do dziennikarskiego języka), prowokować małpę, żeby się po klatce rzucała i wrzeszczała, straszyła ludzi – bo jak długo będzie ich straszyć, będzie „niewybieralna”. Taka była marketingowa „doktryna Ostachowicza”, stosowana przez wiele lat, w błogim poczuciu bezkarności, bo „przejechanie ciężarnej zakonnicy na pasach” nie mieściło się liberalnym elitom w głowach – i zresztą przez wiele lat zapewniająca Tuskowi sukcesy. Świadomie łamano wszelkie zasady przyzwoitości, tabu i granice rozsądku, aby prowokować do zachowań, które propaganda władzy (ówczesnej) mogła wykorzystać do straszenia PiS-em i oskarżania go o „nienawiść”.

     Chyba najbardziej znanym przykładem (i sukcesem) „doktryny Ostachowicza” było sprowokowania Jarosława Kaczyńskiego podczas sejmowej debaty rechotem i porykami „zadzwoń do brata!” by wdarł się poza kolejnością na mównicę i użył obelgi „zdradzieckie mordy” – od tego czasu codziennie po wielokroć przywoływanej przez propagandę „totalnej opozycji”.

     Polubienie

   2. Niestety, warto się zastanowić, czy przypadkiem i tym razem Ziemkiewicz nie ma racji. Niestety, to dłuższa dyskusja i bez pomocy moich znajomych księży, raczej nie ma szans na pozytywny finał. Generalnie napiszę tak, nie wiem, co polscy księża myślą o papieżu, bo w ich głowach nie siedzę, ale gdybym miał dwoma słowami podsumować ich opinie na temat papieża, to użyłbym słów Ziemkiewicza. A ponieważ każdy Geniusz wpierw jawi się jako idiota, więc ma papież szanse, że skończy jako geniusz. Póki co, w 100% popieram Ziemkiewicza, aczkolwiek tak barwnego języka nie potrafię użyć.

    Polubienie

 5. Malino> a ja się zgadzam z głosem W.Cejrowskiego, ostro lecz szczerze;
  Cejrowski o śmierci Adamowicza i Owsiaku:
  Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin – wszyscy zobowiązani płakać.

  #Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego?

  To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle „wielce szanowny”, bo go zadźgali?

  Al Capone zabijał konkurencyjnych mafiozów i nie powodowało to, że oni z samego faktu bycia zamordowanym zostawali świętymi.

  A #Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem (impreza nie miała wzmożonej ochrony, bo nie była zgłoszona jako impreza masowa).

  Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek? Wina nożownika i wina Owsiaka, a nie kobiety z plasteliną!

  Więcej: https://www.planeta.fm/Czarna-dziura/cejrowski-ostro-adamowiczu-oskarzenia-wobec-owsiaka

  Polubienie

  1. Basiu – ona nie ulepiła głupiej figurki tylko pokazała całej Polsce że Owsiak i Waltz WSZYSTKIE ZEBRANE PIENIĄDZE KRADNĄ !!! dla siebie, wory są ogromne a tylko tylko jeden pieniążek dla potrzebującYch – jeśli osobę takie oszczerstwo serwującą uważasz za bezbronną kobietę ???? !!! to moje gratulacje … już nic nie powiem, nie mój świat ..
   ale za te Twoje słowa o OKROPNYM TYPIE nie wrócę tu już nigdy jednak nie po drodze nam Basiu

   Cejrowski to co działo się w gdańsku, miłość tysięcy ludzi ocenił jako czczenie Stalina …
   przykro nie po drodze mi z takimi ludźmi ludźmi

   na koniec pozdrawiam

   Polubione przez 1 osoba

   1. To dlaczego Owsiak, mimo nakazów trzech sądów odmawia dostarczenia dokumentacji księgowej? Muszę w tej kwestii niestety po kolei. Matka Kurka był ślepo zapatrzony w Owsiaka. Wtedy mocno skrytykował mnie, bo miałem wątpliwości co do sensu WOŚP. Moje wątpliwości brały się z tego, że koszty ponoszone przez samorządy, policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe, fajerwerki, reklamy w TVP, cały dzień antenowy w TVP, przekraczały (według mojej oceny wielokrotnie) kwoty zbiórek. I mniej więcej od tamtego momentu Matka Kurka przeszła na drugą stronę barykady. W przeciwieństwie do mnie, Piotr Wielgucki podszedł do tematu profesjonalnie. Zażądał od wszystkich stron dokumentów poświadczających koszty. No i generalnie wyszło na moje. Co prawda, nie wielokrotnie, ale porównywalnie. Stąd moje Pytanie: czemu samorządy nie przeleją wprost na konto szpitala? Albo wprost na konto Owsiaka, bez robienia hucpy.

    Problem w tym, że grzebiąc w sprawie, Piotrek odkrył, że Owsiak i rodzina ma inne spółki, typu Złoty Melon, Mrówka Mała, które generują koszty wobec WOŚP. I tutaj docieramy do sedna: Owsiak oskarżył Matkę Kurkę o kłamstwa, ale aby dojść prawdy, sąd zażądał dowodów księgowych, których Owsiak odmówił dostarczenia. Owszem, sąd skazał Matkę Kurkę za słowa „hiena cmentarna”, ale w pozostałych kwestiach przyznał rację Matce Kurce. Teraz Owsiak znów zapowiada pozew wobec TVP i Barbary Pieli. Mam nadzieję, że sąd nie da się omamić i tym razem wyegzekwuje owe księgi rachunkowe.

    Polubienie

   2. Malino to jest takie wzajemne oskarżanie; popatrz sama;
    „Barbara Piela, autorka słynnych „plastusiów”, od kilku dni jest obiektem wściekłych ataków – nie brakuje też gróźb śmierci. Ich skala jest ogromna. Zwłaszcza od czasu konferencji Jerzego Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który obrażał B. Pielę. Po tych słowach Owsiaka do autorki „plastusiów” zaczęły trafiać liczne wiadomości pełne wulgaryzmów, ale także i pojawiły się groźby.
    Artystka twierdzi, że sprawą nie zainteresowała się policja, chociaż nawet Owsiak przyznaje, że komentarze są „mocne, bez ceregieli” i dziękuje „adwokatom całej sprawy”.

    https://niezalezna.pl/255143-ohydny-hejt-wobec-barbary-pieli-sa-tez-grozby-za-satyre-o-owsiaku

    A dziś czytałam w wiadomościach wypowiedź Owsiaka, informację, że złożył doniesienie na Barbarę Pielę do prokuratury. Słusznie. Niech tym zajmą się właściwe osoby a nie my.
    Nie zamierzam być adwokatem ani Owsiaka ani B.Pieli. A niech się sądzą, jak nie szkoda im życia na tego rodzaju przepychanki na zasadzie; „nu zając ja ci jeszcze pakażu„; katolicy od siedmiu boleści; daliby sobie po szlagu i zawiesili topór wojenny a nie wciąż dolewali oliwy do ognia.
    To nie są moje słowa o OKROPNYM TYPIE, lecz cytat wypowiedzi Cejrowskiego. Napisałam że zgadzam się z głosem Cejrowskiego, co nie oznacza, że posługuję się jego językiem.
    Swoją opinię o Adamowiczu napisałam wyżej w komentarzu skierowanym do Ciebie;

    Adamowicza nie znałam i już nie poznam. Nigdy się nim nie interesowałam. Za życia chyba nie był taki święty skoro pojawiły się zarzuty prokuratury. O zmarłych źle się nie mówi więc Cześć jego pamięci…
    Miejsce pochówku śp.Prezydenta mnie osobiście wydaje się hipokryzją, gdyż dla mnie kościół to Dom Boży, a nie cmentarz; miejsce modlitwy a nie mogił, lecz już wcześniej wspomniałam, że to mało ważne, gdzie trafiają prochy, ważne gdzie trafi dusza. Popatrz jak my-katolicy, jesteśmy małostkowi. Wynosimy ciało Człowieka na piedestał świętości. Uzurpujemy sobie prawo oceny, osądu Jego życia; a tak naprawdę to żadna ze stron nie ma do tego prawa. Co Jemu teraz po pochwałach albo po krytyce??? On jest już na Sądzie Bożym. Boga nie przekupimy naszymi opiniami o bliźnim. Bóg nie patrzy na sposób ludzki: „Człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Bóg natomiast patrzy na serce” (1Sm 16,7) Nas można zwieść, omamić lecz Boga już nie.
    Popatrz – za Jezusem też chodziły tłumy, a potem ten sam tłum krzyczał -NA KRZYŻ. ??? Tłum bywa nieprzewidywalny i niepojęty.
    Przykład; pomnik legendy „Solidarności”- postać prałata Jankowskiego – najpierw wyniesiony na wyżyny a teraz nagle „niechciany pomnik księdza Henryka Jankowskiego” PARANOJA. Jedni wynoszą do chwały a inni profanują. Tak działa TŁUM.
    Przywiązujemy wagę do tego, co mówią o nas ludzie; jesteśmy bardzo wyczuleni na słowa krytyki — nawet tej słusznej. Zmarłym to już ani nie pomoże ani nie zaszkodzi. To jest tylko taka nasza paplanina.
    Jeszcze tego brakuje, abyśmy się na siebie poobrażali, bo rzekomo „nam nie po drodze”; różnica zdań, według mnie, nie jest powodem aby się na siebie gniewać.
    Twój wybór Malino, czy to koniec Twego pobytu na moim blogu. Nikogo nie zmuszam ani też nikogo nie wyrzucam. Każdy jest tu mile widziany i przysięgam- nikogo nie poczęstuję „nowoczesnym azotoksem„.

    Polubienie

 6. Ja wtrącę tyle tylko,że cały ten kabaret z Owsiakiem zaczął się w 1993 r. gdy zaczęło się rozkradanie Polski a kto miał dobre znajomości, to mógł zaistnieć jako przydatny celebryta zarabiając duże pieniądze. Więc Owsiak zakłada „coś” aby zarobić pieniądze z myślą, żeby po drodze wspierać dzieci, szpitale aby to dobrze brzmiało i robiło dobre wrażenie.Wyczytałem też, że to była polityczna zagrywka, aby jak najszybciej sprywatyzować szpitale. Co do morderstwa Rasiaka, to przypomnę Malinie M, że morderca Rasiaka był członkiem PO nienawidzący Kaczyńskiego, którego właśnie planował zabić. Więc to był mord polityczny. Kto spowodował, że morderca Rasiaka nienawidził Kaczyńskiego i PiS ??? Jak zeznali świadkowie, podczas ataku Cyba krzyczał, że nienawidzi PiS i chce zabić Jarosława Kaczyńskiego. Trzy miesiące później, to właśnie prezes tej partii poinformował, że mężczyzna był kiedyś członkiem PO. Słowa Kaczyńskiego potwierdziła szefowa częstochowskich struktur Platformy, Halina Rozpondek. Jak oświadczyła, członkostwo trwało od kwietnia 2004 r. do stycznia 2006 r. Prokuratura stwierdziła, że w chwili zbrodni Cyba był poczytalny. Wiec jak to się ma do mordu Adamowicza przez świra kryminalistę i psychicznie chorego ?

  Polubienie

  1. Mirku – stwierdzam, że to daremne gadanie. Jeśli ktoś się zafiksuje na jakimś punkcie, to „nie ma mocnych”. Nie widzę żadnych szans na zmianę mentalności;
   złodziej krzyczy – łapać złodzieja;
   nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią;

   poddaję się.

   Polubienie

  2. Co by nie napisać, najbardziej udane „dziecko” Kiszczaka, Trzeba przyznać generałowi, że miał głowę do mącenia. A swoją drogą, Owsiak to najlepszy przykład, że w tamtych czasach nie matura, lecz chęć szczera otwierała drogi do kariery.

   Polubienie

   1. Zbyszku – wszystko ma plusy i minusy zaś wszyscy ludzie zalety i wady.
    Orkiestra jest zjawiskiem bardzo złożonym, w którym dobro miesza się ze złem. Szlachetności wolontariuszy i darczyńców towarzyszy ideologia Wielkiego Dyrygenta, który promuje wizję życia obcą chrześcijaństwu.

    Polubienie

 7. Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne, niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji. Wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej – wynika z raportu Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego.

  Opracowanie „Polaryzacja polityczna w Polsce. Jak bardzo jesteśmy podzieleni?” przygotowała Paulina Górska z Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Warto pamiętać, że Centrum znane jest ze swoich lewicowych poglądów, zaś kieruje nim dr hab. Michał Bilewicz, badacz „antysemityzmu wtórnego”.

  Z raportu wynika, że zwolennicy opozycji żywią wobec sympatyków PiS więcej negatywnych odczuć niż odwrotnie, ale jednocześnie czują się bardziej pokrzywdzeni. Opracowanie powstało już po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

  „Zwolennicy partii opozycyjnych mają bardziej negatywne postawy wobec zwolenników PiS niż wobec grup, które są najmniej lubiane w społeczeństwie polskim (tj. Żydów, muzułmanów, uchodźców, osób homoseksualnych i osób transpłciowych) (….) W grupie zwolenników PiS kontakt ze zwolennikami opozycji wiąże się z pozytywnymi postawami wobec nich – im częstsze są interakcje z wyborcami partii opozycyjnych, tym cieplejsze są uczucia żywione wobec tej grupy, większe zaufanie wobec jej członków oraz mniejsza dehumanizacja” – czytamy w raporcie.

  Warto zapoznać się z całym opracowaniem dot. polaryzacji politycznej.
  (Do Rzeczy)

  Polubienie

  1. Leszku> do zafiksowanych nie dotrą żadne słowa, żadne badania, które nie są po ich myśli. Ich musi być na wierzchu i nic, ani nikt tego już nie zmieni.
   Przecież wystarczy porównać ile było cyrku i larma z pochówkiem L.Kaczyńskiego na Wawelu;
   a teraz nikt nie protestował, nie oponował, że w kościele chowają Adamowicza, który publicznie sprzeniewierzał się naukom KK; zwolennik aborcji, LGBT, genderyzmu, z zarzutami prokuratorskimi ;
   niektórzy ludzie pytają ; Boże widzisz taką profanację świątyni i nie grzmisz???
   Nam pozostaje – MODLITWA o opamiętanie w tym zaślepieniu.

   Polubienie

 8. A swoją drogą, czy już dojrzeliście do tego, by utworzyć w spólny Twór? Basia namawia mnie do utworzenia własnego bloga, a ja jestem konsekwentny, nie wraca się dwa razy do tej samej rzeki. Napisze więcej, należy się wspinać. A taką wspinaczką, moim skromnym zdaniem, będzie utworzenie własnej witryny, własnego czasopisma internetowego. Mam na myśli naszą całą gwardię. Bowiem, to nie jest tak, Leszku, że się na Ciebie obraziłem. Wręcz przeciwnie, pałam miłością gorętszą, tylko, że jej nie okazuję.

  Polubienie

  1. Zbyszku > pałasz gorętszą miłością do Leszka a do mnie nie??? 😦 😦 😦 [żartuję];
   nie wiem jaka jest Twoja wizja „własnej witryny”??? na pewno ja jej nie stworzę,
   bo wcale a wcale nie kumam, o co w tym chodzi ani jak to ugryźć a tym bardziej
   „z czym to się je”. Chłopaki, proszę, działajcie a ja będę Wam kibicować 🙂 🙂 🙂

   Polubienie

  2. A widzisz, ja nie jestem pamiętliwy, więc nawet nie pomyśałem, że się na mnie obraziłeś. Ae rzeczywiście przypomniałeś mi, że Basia się na mnie wcześniej obraziła i być może zrobiłem jej przykrość wpisując się na jej blogu. To przepraszam – ja takk tylko na chwilę, po zabójstwie Pawła Adamowicza. (miałem przy tym tyle nadrobionych godzin, że dopiero za jakąś godzinę pojadę do pracy).
   Tak więc już nie będę.

   Polubienie

   1. Leszku -a widzisz – wcale nie znasz Basi. Basia nie jest ani pamiętliwa [winna skleroza 🙂 ] ani obraźliwa. A nawet pamiętałam o dacie [niedawno] Twoich urodzin – popatrz nawet skleroza tego nie wymazała z pamięci 🙂 cha…cha…przypomniała mi o tym NK.
    Różnica zdań wcale nie stanowi powodu do gniewu na zawsze czyli „na śmierć i życie -pozagrobowe”. Przynależność do KK również do czegoś zobowiązuje.
    Zastanawiam się tylko – co się stało z naszą grupą, która tak dzielnie trzymała się w obronie przed atakiem ks.Tomasza???
    A tak swoją drogą – to Ty chyba popierasz PO, bo mimo prawa do emerytury [wieku nie wypominam, bo sama bym się wkopała 🙂 ] wciąż pracujesz. Podziwiam, mnie by się nie chciało.

    Polubienie

    1. I w czasach pierwszej Solidarności i później w okresie konspiracji wyrosłem z tego środowiska, które tworzyło najpierw UW, a potem PO. I w tamtych słynnych wyborach głosowałem na PO wierząc, że z tego powstanie POPiS. Ponieważ to PO obarczam odpowiedzialnością, że tak się nie stało, to zasadniczo głosuję od tamtej pory na PiS (z wyjątkiem głosowań na konkretne osoby).
     Niemniej nie przechodzę na emeryturę ze względu na wieloletnią pracę na umowy śmieciowe – jestem zdrowy, to mogę sobie na to pozwolić, a bez tego moja emerytura byłaby niewielka.

     Polubienie

     1. Dawniej nie miałam czasu zajmować się polityką; tylko jak przez mgłę pamiętam niektóre wydarzenia; np. gdy był zamach na rząd Olszewskiego, to byłam na kursie w Gdańsku.
      Również miałam nadzieję na POPIS -w trosce o dobro kraju. Prywata wzięła górę nad patriotyzmem. A dziś…nie potrafię pojąć tego zacietrzewienia w wojnie polsko-polskiej.
      Samo życie.

      Polubienie

 9. Witaj Basiu.
  Głosuję na PiS z powodów oczywistych.
  Co do oceny PO a teraz POKO?
  Boję się szczerze napisać co myślę o tych „zdradzieckich mordach” więc asekuracyjnie zgadzam się bez zastrzeżeń z Twoją oceną oraz komentarzami Leszka,Fizyka i Mirka których przy okazji serdecznie pozdrawiam.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  1. Józefie> nie ma się czego bać, byle zachować kulturalny język 🙂 🙂 🙂 widzisz, Cejrowski się nie bał w ostrych słowach wyrazić swe zdanie. Oczywiście podpuszczam Cię, bo przecież wiadomo, że Cejrowskiego w Meksyku nikt nie będzie ścigał, a jeśli nawet, to tam mu g…zrobią. Zaś my tutaj musimy mieć się na baczności, bo…licho nie śpi.
   Mnie tylko nie mieści się w głowie, że….Polak Polakowi wilkiem; niektórzy chcieliby azotoksem [pamiętasz azotoks używany na stonkę ziemniaczaną???] potraktować swych oponentów i to nie jest mowa nienawiści???.

   Polubienie

 10. Basiu,co do faktów.
  W niedzielę 13 stycznia do Prezydenta Gdańska podszedł psychopatyczny bandzior i wbił mu nóż w serce.
  Na dzień dzisiejszy nie znam ustaleń Prokuratury o motywach sprawcy tego bestialskiego mordu.
  W internecie czytam, że winni tego morderstwa są m.in. Kaczyński, Morawiecki,Barbara Piela i TVP.
  Na własne oczy i uszy widzę i słyszę co na mszy pogrzebowej mówi Aleksander Hall i o.Ludwik Wiśniewski.
  Nie wiem kiedy i z jakim wynikiem zakończy się śledztwo prokuratorskie.
  Wiem tylko jedno,ale tego nie powiem.
  Jakim trzeba być człowiekiem,żeby grać tą bezsensowną śmiercią?
  Wiem,ale nie powiem.
  Ps.
  Jestem wieśniakiem od urodzenia,więc wiem do czego służył azotoks.
  Ale nie powiem co myślę o takich i nie potraktuję ich azotoksem.Oczywiście nie dlatego że tego dzisiaj nie da się kupić…

  Polubienie

  1. Józefie > na naszych oczach wciela się w czyn słowa powiedzenia; „po trupach do celu„.
   Już siwy włos na mojej skroni i zmarszczka twarz zdobi, lecz do tej pory nie spotkałam się z taką sytuacją, aby to najbliższa rodzina zmarłego na pogrzebie tak bliskiej osoby zabierała głos i przemawiała.
   Nawet podziękowanie oraz pożegnanie wszystkich w imieniu zmarłego, [przeważnie z kartki dostarczonej przez rodzinę], nad grobem nieboszczyka przekazywał ksiądz. Rozumiem, że każdy na swój sposób przeżywa tragedię, lecz nie mieści mi się w głowie, aby żona nad trumną męża uprawiała politykę. To fakt i… SZOK!
   O tempora, o mores!
   https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/magdalena-adamowicz-o-smierci-pawla-adamowicza-zabily-go-slowa/9bdexgn

   http://www.fronda.pl/a/magdalena-adamowicz-nie-dla-politycznych-kazan,121365.html
   Boże – co się dzieje z ludźmi???

   Polubienie

 11. Staram się wszędzie dostrzegać plusy i minusy. Dlatego też nie przekreślam jak niektórzy jakiejś partii, bo zawsze można znaleźć w działaniach nawet tych, z którymi nie do końca się zgadzamy pewne plusy właśnie. Poza tym jeśli Polacy wybrali PiS do ich reprezentowania, to nie mogę pluć na ten rząd, Prezydenta czy Parlament. Na pewno mają u mnie pewne ,,łapki w górę”, bo znajdą się sprawy rozwiązane lub rozwiązywane w sposób słuszny. Co do łączenia zabójstwa prezydenta Adamowicza z jakimiś politycznymi zdarzeniami, to jednak bym zaczekał, na razie wiemy mało, a działania niektórych osób jeszcze bardziej powodują zamazanie ostrości obrazu.

  Hmmm… to może jakieś odwiedziny. 🙂

  Chyba im bliższym ktoś dla nas jest, tym częściej może coś iskrzyć. Przynajmniej ja tak mam w rodzinie pewne osoby.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Piotrze – podzielam Twoje zdanie. Sama nienawiść jest bardzo niszcząca, zaś zacietrzewienie potęguje krzywdę i szkodę. Taka już jest natura ludzka, że szuka winnego albo kozła ofiarnego. Jako ludzie jesteśmy tak dalece niedoskonali, że nigdy do końca winnych nie ustalimy nie tylko tego tragicznego wydarzenia. Osądzimy powierzchownie. Przecież te medialne newsy co chwila się zmieniają, zaś ludzie paplają, gadają byle gadać. Myślę, że wyciszenie byłoby najlepszym wyjściem z tej sytuacji;
   pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 12. Po prostu najwyraźniej część osób nie ma nic lepszego do roboty, tylko siedzieć i w Sieci wypisywać jakieś komentarze podszyte nienawiścią. Lepiej by zrobili czytając książkę, idąc do kina czy coś w tym duchu, spokojnie i bez większego wpływu na innych.

  Jak na razie to uważam, że dobrze wybrałem miejsce stażu. 🙂

  Ten remont trwa od sierpnia albo nawet lipca. Cały czas wychodzą jakieś rzeczy do poprawy.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Piotrze> z drugiej strony – może to dobrze, że rozładowują emocje klikając w klawiaturę niż miałoby dochodzić do rękoczynów. Takie komentarze przygotowują nas do zachowania daleko idącej ostrożności. Zwracają uwagę na zasadę ograniczonego zaufania.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.