CISZA…

Konflikty z sumieniem

Nieraz krzyczałem na moje sumienie:
„Przestań gadać! Zamilknij!
Bo ja się nie zmienię”.

Jan Sztaudynger

Cisza w sercu. Jakże ją łatwo spłoszyć lub zatruć. Weź tę chwilę w dłonie, jak światło, osłoń od wiatru.” Władysław Broniewski.

Muszę się wyciszyć, nabrać dystansu i na jakiś czas oderwać od wirtualnego świata. Sprawy rodzinne [zdrowotne] i parafialne rekolekcje to powód, dla którego znikam z blogosfery. Nie wiem na jak długo. Czas pokaże.

„„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4b) – powiedział Chrystus do szatana, który w swojej bezczelności ośmielił się Go kusić, żądając, aby okazał swoją Boską moc, przemieniając kamień w chleb. Od dwóch tysięcy lat chrześcijanie rozważają te słowa, w których Zbawiciel jednoznacznie wskazuje człowiekowi na hierarchię wartości, którą zobowiązany jest zachować, jeśli pragnie być zbawiony.

DROGA KRZYŻOWA Z JANEM PAWŁEM II

Panie, Jezu Chryste, który pozwoliłeś, aby chwała Twojego Krzyża zajaśniała w życiu i śmierci Papieża Jana Pawła II, spraw, abyśmy i my, jak ON, umieli przyjmować krzyże i cierpienia i nie lękali się kroczyć drogą do świętości, kierując się znakami i słowami, które ON nam pozostawił, a w chwili śmierci mogli powtórzyć za nim: Totus Tuus. Amen.

P.S. Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam Basia

Reklama

2 myśli na temat “CISZA…

Możliwość komentowania jest wyłączona.